Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Endimion sporočil: 10.333
1. Oni kurac je omenjal eksplicitno slovenske dnevne goste. Si predstavljas da v Nici nekdo izjavi da naj se Francoski dnevni gosti poleti raje izognejo Nici, lah pa pridejo pozim ce cjo? Macron ga v pol ure poklice v Pariz in ga da razpet na vrh Eiffelovega stolpa v svarilo da ne bi komu drugemu kaj podobnega na pamet padlo.

2. Ja promet skozi bled je res kurcev. Ampak potem naj to resujejo s pametno prometno politiko. Ogromen parking izven Bleda pa magari turisticni vlakec... Something. Ne mores pa svojega prometnega zajeba resevat tako da gostom reces naj ne pridejo!

3. Tudi ce naredis ono pod tocko 2, bodo pac z vlakcem s sabo prinesli kajzarce s posebno in pocen edamcem. Kaj pa zdaj? In glede na pozrtnost gorenjsko bo raje obcina pregresno drago kasiral parking in vlakec kot pa da bi gosta obrala kje drugje.

4. Bled bi lahko bil slovenski St. Moritz. Lahko. Se enkrat. V tujini bi te za fukis romanticno vecerjo s pogledom na jezero, mogocni grad na vrhu pecine in romanticno kapel'co na otoku... Hitro oskubili za pol jurja. Po tamalem. Jaz nisem segment ki bi si to lahko spogal a s tem nimam tezav. Tudi v mestu Hvar nisem sel na vecerjo ker je zame bilo predrago. Nic narobe s tem. Na bledu imas pa teraso kjer se nek lokalni instruktor klavirja na popoldanski s.p. matra s sintesajzerjem pa zvaka poletne dalmatinske slagerje. Na bruhanje mi gre ce sred gorenjske zaslisim Cesaricu... Ampak to je to. To Bled ponuja.

Nobene od akutnih tezav blejcev in (se bolj) bohinjcev, pa ne mores resit s tem da bos rekel "Ej prevec vas je, dej ne hodit k delate guzvo"

Najprej ponudba in to celostna, potem dober marketing... potem pa naj navijajo cene pod plafon ce jih cjo. Pravilno da jih. Ampak naj se v picku mater ze odlocijo kak turizem se zelijo it. Ne mores bit polet buticen, jesen in spomlad ko disneyland, pozimi pa zarad smucarije spet buticen. Ne gre.

On the contrary pa mi je bila zanimiva izjava receptorke v Lucah v savinjski dolini, kamor sva z naso sla kolesarit predprejsni vikend:

"Radi imamo slovenske goste, ker cenijo domace in radi zapravljajo pri hrani in pijaci"

Midva sva prebiciklirala komplet logarsko pa robanov kot sla do onega slapa Rinka, se ustavila v vsaki kantini, ce ne za jest pa za pir popit, nikjet nisem mel obcutka da je drago. All in all so me pa v kampu "obrali" za usivih 16€, vsaj 200 sem jih pa pustil po gostilnah in za popratno. Pa kafetek tam pa strukeljci tam pa narezek nekje drugje, pa vstopnina za snezno jamo tolk.. skratka. Na osnovi da tja prides te ne ogulijo. Ti pa potihem potem populijo evre nekje drugje. Pa se srecen si k si jih dal.

In ni nek high end. Res ne. Pa sm v vikendu strosil vec ko kdaj kol na Bledu. Tudi prehrambeno ponudbo imajo zapakirano tako kot da fakin nikjer na svet ne jes tako dobro. In ko pojes in se napojis imas dejansko tak obcutek.

In ja. Tudi jaz navijam za Bled ki bo nekoc kraj kjer bodo Blejci Svajcarje prosil za Krajcarje. Ce me razumes. Naj bo ono za kar povprecen slovenec nima dnara da bi sel. Prav. Ampak pred tem jih caka na Bledu fantasticna domaca naloga.