Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kaj lahko ponudi levica?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-76887 sporočil: 18.121
[Glavni forum] Tema: Re: Kaj lahko ponudi levica?
[#266745] 17.06.08 19:07 · odgovor na: crt (#266726)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):

meni se zdi dekret zelo skladen z dosedanjo slovensko prakso planskega whatever (ce reces temu komunizem, socializem ali komunizem - pride ti v tem okolju zal na isto :)

to, da v tem kontekstu ni nenavaden, seveda ne pomeni, da ga pohvalim.

ga pa razumem. tako kot razumem slovenske levo-desne enakosti; pac v luci ze pred casom izrazenega prepricanja, da lahko lds premaga samo vecja lds, ker je ldsovstvo izraz realnega povprasevanja volilne publike, ta pa je vsaj lokalno (!) neodvisna spremenljivka.

nate se obracam zato, ker si ze parkrat omenil, zakaj da nic ne pisejo o tem -- nekdo drugi. kar se mi zdi malo cudno. mislim, ce cloveka nekaj tako zelo moti, potem valjda kaj naredi sam, ne pa da se cudi, zakaj ne drugi. al kaj. razen seveda, ce ga sicer cudi in moti, ampak ne tako zelo, da bi se mu dalo kaj naredit. e... no, zato je pa volilna publika lokalno neodvisna spremenljivka :)

Črt - jaz takšnega dekreta ne pomnim odkar imamo samostojno državo.
Zato se mi ne zdi nič normalen.
Do sedaj so se vedno pogajali in "uzakonili" izhodiščne pllače po posameznih tarifnih razredih.
Tokrat ni tako in ravno zato me čudi, da se v to nihče ne obregne.
Mene osebno pa se dekret ne dotika, ker je rast plač pri nas višja od tega.

Over & out?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 266745

Strani: 1

crt sporočil: 27.237
[Glavni forum] Tema: Re: Kaj lahko ponudi levica?
[#266752] 17.06.08 19:20 · odgovor na: anon-76887 (#266745)
Odgovori   +    1

0902ISXdX je napisal(a):
Črt - jaz takšnega dekreta ne pomnim odkar imamo samostojno državo.
Zato se mi ne zdi nič normalen.
Do sedaj so se vedno pogajali in "uzakonili" izhodiščne pllače po posameznih tarifnih razredih.
Tokrat ni tako in ravno zato me čudi, da se v to nihče ne obregne.
Mene osebno pa se dekret ne dotika, ker je rast plač pri nas višja od tega.
Over & out?
no meni se stvar ne zdi ravno kvalitativno odmaknjena od vse ze videne prakse... ali pa sem ze prej znizal pricakovanja :)

zdaj bo ze kar dolgo, odkar mi je operativna teza, da je slovenija samo lepo prebarvana rusija ali burkina fasso in lahko povem, da je ob taksni predpostavki amortizacija zive sile bistveno manjsa (frekvenca in amplituda razocaranj sta radikalno padli). to je pac ena od mnogih post-kolonialnih tvorb, kjer se domorodci igrajo "drzavo", nimajo pa take infrastrukture v gavi in samodistance, da jim ne bi stvar pobegnila vedno znova nazaj v plemensko skupnost ali kupcek sprtih plemen.

tudi mene osebno se ne dotika kaj dosti, ker si placo izplacujem sam, tistega nekaj vec odpadka "prispevkov" bom pa glede na % v prihodku po moje gladko prenesel. vsekakor dovolj gladko, da je skoda nekega ekstra angazmaja.

over & out? lahko.

Strani: 1