Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kaj lahko ponudi levica?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-76887 sporočil: 18.121
[Glavni forum] Tema: Re: Kaj lahko ponudi levica?
[#266600] 17.06.08 15:36 · odgovor na: anon-9939 (#266295)
Odgovori   +    0

0219K21 je napisal(a):

Malo verodostojnosti ti pa le manjka.

UVK in ATVP sta delovala na papirju, ker je to, tako TRDIM, ustrezalo tudi tej vladajoči garnituri.

O tem kako katastrofalno je Plahutnik zavozil področje varstva konkurence v Sloveniji je ta vlada vedela od prvega dne svojega mandata. Še več, celo pred izvolitvijo so v SDS prekleto dobro vedeli o tem kaj na UVK dela in kaj ne dela. Ne ti meni o "delovanju na papirju".

Raje povej, da se je ravno ta vlada skušala "vključiti" v te iste tokove po katerih je menila, da curlja denar drugim. Ja, nastavila vzvode in piskre in bila prekleto začudena, ko je dojela (šele po TREH LETIH) da pa to ne gre tako.

Ta Vlada je zahajala zver, ki je ne obvladuje. Nesposobnost? Kombinirana s zaverovanostjo, da pa se bo le izšlo? Pa se ni izšlo in se ne more, ne na tak način. Če volilce nagovarjaš s verodostojnostjo in osebno integriteto potem je to najbolj boleča izguba, če se izgubi ravo to.

Ne me je*at o tem, da sta Vlada na eni strani in ATVP in UVK na drugi bili vsak v svojem koncu vesolja. In vse je bilo ql do enega dne, ko se je Janša (ali Vizjak?!) zbudil in si rekel "No, danes je pa lep dan za odstavitev Plahutnika!".

In se je potem vse samo odvilo?! Ma, daj, pa ti nisi gladek.

Še enkrat preberi kaj sem napisal - Zakaj so tako dolgo mečkali z zakonom, ki preprečuje zastavo delnic prevzetega podjetja tudi meni ni jasno.
Ampak bistveno je to, da so bile tirnice postavljene že prej. Sedaj so se Šrot, Kordež, Zidar, Rigelnik in ostali forumaši samo še zapeljali do cilja. Koncept in sistem pa je bil vzpostavljen in blagoslovljen že davno prej, ko se je tudi izvajala selekcija kdo je naš in kdo ni. In profesor Duhovnik ni bil.

Prav tako mi ni jasno, zakaj se je JJ odrekel korenitim gospodarskim reformam.
Ne obtožujem in ne obsojam, samo ugotavljam in se sprašujem.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 266600

Strani: 1

anon-9939 sporočil: 17.846
[Glavni forum] Tema: Re: Kaj lahko ponudi levica?
[#266615] 17.06.08 15:44 · odgovor na: anon-76887 (#266600)
Odgovori   +    1

0902ISXdX je napisal(a):


Še enkrat preberi kaj sem napisal - Zakaj so tako dolgo mečkali z zakonom, ki preprečuje zastavo delnic prevzetega podjetja tudi meni ni jasno.
Ampak bistveno je to, da so bile tirnice postavljene že prej. Sedaj so se Šrot, Kordež, Zidar, Rigelnik in ostali forumaši samo še zapeljali do cilja. Koncept in sistem pa je bil vzpostavljen in blagoslovljen že davno prej, ko se je tudi izvajala selekcija kdo je naš in kdo ni. In profesor Duhovnik ni bil.

Prav tako mi ni jasno, zakaj se je JJ odrekel korenitim gospodarskim reformam.
Ne obtožujem in ne obsojam, samo ugotavljam in se sprašujem.

Ti se sprašuj, jaz pa gledam dejstva.

Dejstva so takšna, da do sedanje oblasti pač tega ni bilo. Drugače povedano, NI GOTOVO, da je sistem resnično bil tako naštiman že prej. Namreč, če bi resnično bil, in če bi bil naštiman s nekim nedoločenim naklepom, tedaj bi, brez skrbi tudi rezultati bili takojšnji.

Tukaj se poraja naslednje vprašanje, zakaj pa se JE zgodilo kasneje?

No, Janković je ponudil odgovor. DELO kot cilj, Mercator kot sredstvo je odprlo Pandorino skrinjico..

Šele s tem dejanjem je postalo jasno, da se IJu kratkomalo jebe za gospodarsko komponento državne oblasti in da "anything goes", vse dokler se mu omogoči simbolna oblast (Vlada, Parlament, osrednji časopisi, RTV, mediji).

IJ je pozabil, da je temelj oblasti, vsake oblasti v gospodarstvu. IJa so ZAJEBALI tisti s katerimi je paktiral.

Šele potem je šel drž-nedaj na hitro menjevati direktorja UVK (ok, bolje zdaj kot nikoli) in ATVP (enako), ampak prepozno. Tudi tiste zakone je dal spisat bolj na hitro, pa čeprav bi lahko popukal kam čez mejo in raje prepisal kakop so podobne reči urejene v Nemčiji ali v Avstriji.

Ker uzakonjat nekaj le zaradi nekaj posebnih primerov, ki jih je mogoče urejati tudi drugače (zato je vendar zamenjal direktorje UVK in ATVP) je slabo..
anon-69334 sporočil: 175
[Glavni forum] Tema: Re: Kaj lahko ponudi levica?
[#266688] 17.06.08 17:25 · odgovor na: anon-76887 (#266600)
Odgovori   +    1

0902ISXdX je napisal(a):


..... Koncept in sistem pa je bil vzpostavljen in blagoslovljen že davno prej, ko se je tudi izvajala selekcija kdo je naš in kdo ni. In profesor Duhovnik ni bil.
če bi bil pripravljen spremeniti priimek bi mogoče bil naš in bi bil zraven.... tako pa res ni šlo ...

Strani: 1