Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Japonski dresnik nažira cene nepremičnin

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.194
[Glavni forum] Tema: Japonski dresnik nažira cene nepremičnin
[#2665791] 02.08.17 11:05 · odgovor na: anon-178149 (#2665787)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: crt 02.08.2017 11:09
[MarijanMacek]
Vendar moram priznat, da v skoraj 70 letih življenja še nisem videl rasti dresnika v bližini hiše, razen okrasnega primerka pred hotelom na Durmitorju, ČG. Menda pomaga že pogosto košenje, vsaj tako je napisal eden od forumašev, so še drugi načini, videl sem že prekrivanje s črnimi folijami... Vsekakor se pa ne sme dopustiti njegova bujna rast. Predvidevam da majhna rastlinca nima ne vem kakšnih razdiralnih korenin, sem pa že videl števila okrasna drvesa, ki so rinila s koreninami v temelje in delala škodo.
osebno sicer se nisem prisel do 70 let zivljenja, ceprav mi kar gre, sem pa srecal ze precej dresnika. stej kot pozitivno, da ti nisi :)

kar se tice kosenja, ga rastline tega kalibra ponavadi vzamejo kot izziv. lahko si pa res avanturisticen in gres s kosilnico / motorno koso / kultivatorjem, da bos naredil cim vec delcev, od katerih lahko vsak na novo zraste.

in ja, seveda ni ravno ideja posadit blizu stavb in talnih vodov karkoli, kar ima mocne korenine, tudi ce je to naceloma lepo okrasno drevesce. ni nujno imet ravno dresnik, da imas tezave. imas pa z njim odlicne sanse, da jih bos imel.