Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[tstih]
Ampak, meni se pa to res slisi kot en drobiz za taksno operacijo. 10 let financiranja iz seed kapitala, domnevno 20 zaposlenih (povprecna placa, < 50k evrov?)
Nisem si mislil, da sem bova midva kdaj tako strinjala. :-)

Ker že omenjaš plače: ljubljanska Zemanta je imela zadnji dve leti povprečno manj kot 20 zaposlenih s povprečno mesečno plačo 2750 EUR bruto.
Stroški dela 2016/2015: 843.614,53/835.548,84
Stroški plač 2016/2015: 659.909,67/655.671,10
Stroški pokojninskih zavarovanj 2016/2015: 58.311,83/58.034,22
Stroški drugih socialnih zavarovanj 2016/2015: 47.709,68/47.482,54
Drugi stroški dela 2016/2015: 77.683,35/74.360,98
Povpr. št. zaposlenih 2016/2015: 19,63/18,51
Po moje so se financerji komaj pokrili, ustanovitelja sta jo morda odnesla z malo vecjim izplenom, zaposleni pa s prakticno nic, ker prav veliko opcij niti niso mogli imeti v tej konstalaciji (imas financerje, 2 lastnika, 20 zaposlenih samo tule, ne gre). Obdrzali so sluzbe, ampak taksno sluzbo za to delo in za to placo najdejo v Londonu za vsakim vogalom.
No ja, danes 1,700 jurja neto za tukajšnje razmere ni ravno slaba plača, v Londonu bi pa zaradi stroškov morala znašati najmanj 2x toliko. Poleg tega London ni default vrednost, nismo vsi uglašeni na GMT, ki je najboljši na svetu. :-)

Z vidika slovenskega davkoplačevalca je fino imeti družbo 20 nadpovprečnih davkoplačevalcev, ki domnevno živijo in zapravljajo tukaj. Če Zemanta poleg 20 plač redno plačuje še najemnino za prostore na Celovški 32 firmi Arih Static in še kaj, toliko bolje.

Malo je čudno, da si zaobšel tisto, na kar sem poskusil namigniti že včeraj, a brez odziva. Vzporednice med Zemanto in Outbrainom. Je imela prva preslabe poslovne ideje ali produkte, preslabo kapitalsko zaledje, premalo izkušeno, ambiciozno, agresivno vodstvo, premalo zvez in poznanstev, da so Izraelci danes toliko močnejši? Se da potegniti kakšne paralele med kombinacijama Zemanta/Outbrain in Krka/Teva?
Fajn je, da je firma delala in cestitke lastnikom, da je projekt prezivel toliko casa; vendar smanjite dozivljaj. Dokler ne bo konkretnejsih podatkov mi izgleda kot body shopping podjetje, ki je poslovni zombie.
Ja no, no ja, poslovni zombie je malo kruto. Da gre pa verjetno za poceni prodajo, lon posle visokoizobražene delovne sile, pa verjetno kar drži. Pričakovati reality check od tistih, ki se vsi naspidirani vozijo na hajtek virtualnem nju ejdž & nju ikonomi balonu, je pa iluzorno. Pa bi bilo zanimivo bolj podrobno pogledati, kje so ladje silne slovenske ITK prebojne (mediatizirane in subvencionirane) flote zadnjih 10-20 let. In njihovi kapitani.

Zadnjič sem po naključju virtualno naletel na trupli nekdanjih medijskih zvezd Zootfly in CalypsoCrystal ter ugotovil, da očitno tudi zanje velja prah v prah. Nogometaš bi rekel, da je res lepo biti tak start-upni podjetnik, saj te na začetku vsi mediji hvalijo, ob porazu so pa vsi tiho. Nogometaši imajo ob porazu polne roke dela z novinarji in drugo srenjo, ki se blazno spozna na tvoj žogobrc. :-)
Ne insinuiram da to res je (ker nimam podatkov), le manjka mi malo zdrave skepse. Razumem, da bi vsi radi hepi-hepi novice, ker se Slovenija utaplja v negativizmu. Toda, kot je rekel Churchill: "Wars are not won by evacuations."
Podatki so tu bolj kot ne neznana kategorija. Nas raje pitajo s starimi legendami (Rog Pony iz Kitajske via Gorenje Velenje & BTC & Mercator & co.) in nam spletajo vedno nove mite, med katere spada tudi velik del te start-upne scene. Kdo ve, če ne bi Churchill na negativizem raje kot z miti odgovoril s krutim realizmom.