Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Pošto bi zamenjal, pa mi ne pustijo

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Vinci sporočil: 5.933
[Glavni forum] Tema: Pošto bi zamenjal, pa mi ne pustijo
[#2664609] 21.07.17 14:15 · odgovor na: (#2664591)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: Vinci 21.07.2017 14:17
[kajulci]
> [Vinci]
> > [kajulci]
> > Kaj je pa tu zajeto? Posta nabavlja tudi kuverte, znamke, razglednice, voscilnice, paketno embalazo itd. Verjetno je tu nitri zajeto tudi vse to?
>
> Ne vem, kaj je zajeto. Odvisno od računovodskih usmeritev. Domnevam, da v tem ni znamk in potem tudi kuvert, razglednic, embalaže ... ki jih prodajo kot del poštnih storitve. 4,6 milijona evrov v letu 2015 je pač premalo, da bi lahko bilo tudi to zajeto, pa hkrati se mi zdi čist možno, da prodajo za 15.000 evrov te krame na dan.

Meni se pa to ne zdi verjetno. Ko takole razmišljam, se mi zdi verjeten scenarij tole:

- znamke spadajo pod poštne storitve - znamka v resnici ni nič drugega kot potrdilo za poštno storitev, enakovredna štemplju, ki ga pošta useka na kuverto;
- kuvert pošta proda zelo malo, sem ter tja kaki fizični osebi, tistemu, ki še kaj pošilja po pošti. Firme kuvert ne nabavljajo na pošti;
- paketne embalaže pošta proda zelo malo, firme, ki pošiljajo pakete, imajo svojo embalažo, kar prodajo, prodajo zopet nekaj fizičnim osebam;
- krama, ki jo prodaja pošta, je enaka krami, ki jo prodajajo trafike. Par dni nazaj sem brala jokanje trafikarjev, kako nič te krame ne prodajo, pa jo morajo met zaradi franšizne pogodbe, jim jo dobesedno vsilijo. In trafike so za vsakim vogalom, pošta pač ne - torej bi morale trafike tega prodati več kot pošte.

Bi bilo zanimivo, če bi Finance dobile to informacijo, po mojem je zgodba zelo drugačna kot si jo predstavljam jaz ali ti.
Eh, ne, zgodba je takšna, kot si jo predstavljam jaz, ti pa si jo drugače, to pa je res :)

Saj tudi na pošti ti bo uslužbenka povedala, da ne proda skoraj nič te krame. Isto kot v trafikah tega skoraj nič ne prodajo. Kumulativno pa potem naše največje trafikarsko podjetje Tobačna 3DVA proda za 50 milijonov evrov tega skoraj niča na leto.

Kakšnakoli je zgodba, Pošti se to splača, drugače te krame ne bi imeli. Dodatnih stroškov s tem skorajda nimajo, povečujejo pa učinokvitost izrabe prostora in delavcev.