Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bobek13 sporočil: 4.301
[bc123a]
> [nevenkatisler]
> in ne samo ,da je večina z minimalno plačo v gospodarstvu,kjer jih večina ne dobi dodatkov kot javni sektor.v večini ne dobijo nobenih dodatkov za delo ob nedeljah,praznikih, ponoči itd.tudi dodatnega pokojninskega stebra jim nihče ne plačuje,tako kot v javnem sektorju.in s tem je razlika med povprečno plačo in minimalno še večja.denar za te ugodnosti v javnem sekt.pa prihaja iz gospodarstva.zato bi morala biti minim.plača 80% povprečne.

Je tudi druga plat zgodbe. V zasebnem sektorju se precej bolj kot v javnem denar pretaka preko fiktivnih stroskov prevoza na delo. Ker imata tako delodajalec kot delojemalec interes za to.

Ne vem, ce sploh je nacin, kako bi inspekcija to preverjala, zato je to se vedno precej varen nacin izplacila neto zneskov brez kakrsnegakoli obdavcenja. 650 minimalca + 350 potnih stroskov, pri cemer delodajalec zivi lokalno je kar lepa povprecna neto placa.
Realno je razlika v "popravljanju" plač s potnimi stroški taka, da v gospodarstvu imajo tega korist "navadnj" delavci in lastnik, v javnem sektorju pa posvečeni korist, delodajalec pa minus... ;-)

če bi ti vedel koliko tvojih kolegov prof z MB UNI je doma v Piranu... mislim da so stalne pripravljenosti LJ EF prof pi*kin dim proti tem zneskom... ;-)

LpA

p.s.: ko sem se šel menit za službo(40km) od takratnega prebivališča, mi je prvo direktor rekel, da potnih ne misli plačevat... sem pa kasneje zvedel, da so v istem JZ določeni zaposleni "živeli" tudi po 150km stran in dobivali ~800€ potnih stroškov...