Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-15342 sporočil: 8.014
[premza]
Potem lahko sklepam, da je podatek o 350.000 zaposlenih v gospodarstvu, ki ga navaja ta članek (www.finance.si/88472...luzbencem) preprosto napačen.
Ali pa so nekje prišli do drobneje granuliranih podatkov na proizvodnjo, trgovino, prevozništvo, ... in so vzeli podatek za proizvodnjo.

PS: Iz osebne izkušnje - ko se enkrat zelo poglobiš v neko tematiko (jaz nekoč v "reševanje" Grčije, pa pozneje v bailine in bailoute italijanskih in španskih bank), začneš tudi pri branju prispevkov na Bloombergu, Reutersu in FT-ju ugotavljati, da občasno kakšno številko ali dejstvo navedejo zelo napačno/zastarelo/zamešano. Kar niti ni tako nenavadno, glede na to, koliko področij mora posamezni novinar pokrivati, pa kdaj še vskočiti za kolega na dopustu/bolniški. Še recimo Lionel Laurent pri Bloomberg Gadfly-ju ali Frances Coppola pri Forbesu, ki imata dokaj podobne interese in podobno proste roke pri izbiri tematike kot jaz, občasno napišeta kaj malo-mimo (seveda pa kdaj izpostavita tudi kak bistven vidik, na katerega sam ne bi pomislil, ali pa kak bistven dokument, za katerega sam nisem vedel). In tudi to razumem, ker včasih zato, da prideš do nekega konkretnega podatka (npr. cene dokapitalizacijske delnice pri neki grški banki), moraš pošiljati e-maile in/ali telefonirati, saj to dobesedno ni objavljeno nikjer na spletu (niti v grščini ...), ali pa je dostop kvečjemu z naročnino, passwordom ali celo certifikatom.

Tudi za Slovenijo podatkov recimo o zaposlenih po panogah, še posebej pa o povprečnih plačah po panogah, osebno ne najdem nikjer. Ali pa podatkov o medianski ceni prodanih nepremičnin (poleg povprečja), sem svoj čas prepričeval GURS naj še to dodajo v svoja letna poročila, pa sem se zaletaval v armiran beton ("To pa res nikogar ne zanima, oziroma bo večino zmedlo").