Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kriptovalute kot denar prihodnosti?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

r-fin sporočil: 326
[Glavni forum] Tema: Kriptovalute kot denar prihodnosti?
[#2660009] 21.06.17 18:20 · odgovor na: tstih (#2659985)
Odgovori   +    0
Ne vem, če se lahko vpletem v razpravo z vprašanjem?!

(se bo takoj videlo, da nisem dovolj poučen, verjetno pa je še kdo, ki bi mu dodaten info razjasnil pogled)

Kako ta zadeva s kripto valutami, pravzaprav deluje - mislim, glede varnosti, sledljivosti?!

1) Na eni strani krožijo informacije, kako zelo varna je, pregledna, ker je vse zapisano v "blokih" - torej sledljivost vseh transakcij.
2) Po drugi strani pa naj bi plačila zagotavljala polno anonimnost?

Primer:
Nemalokrat, če sem prav zasledil, so se zgodile tudi že kraje ali prek menjalnic, e-denarnic, ... . Kako je to možno? Npr., če je zgolj omejeno št. Bitcoinov in teh ni prav veliko?! Je to zgolj zaradi tega, ker nihče, prav nihče nima vpogleda koliko ima kdo v e-denarnici, oz. ali je mogoče kakorkoli prebrati bloke (bilokatere kripto valute)? Oz. kateri podatki o tranakcijah se shranjujejo v blokih?

Morda zgornje velja za Bitcoin, ker "nihče" ne ve od kod sploh izhajajo? Kaj pa druge kriptovalute, ki imajo poznane izdajatelje? Ni vpogleda iz katere e-denarnice je šlo v katero e-deanrnico.

Eee, sem opazil imam čisto preveč vprašanj, bom raje kar nehal.

(uff, sam ne me usmerit na kakšen splošen članek o kripto valutah oz. o podatkovnih blokih :) )

No, toliko, vse skupaj pa bolj iz radovednosti.

Hvala vnaprej, če bo slučajno kakšen kratek povraten-info.