Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[pobalin]
> [MarijanMacek]
>
Sicer pa o stanju SŽ veliko pove že to, da si midva, ki očitno čutiva neko naklonjenost do železnice, dopisujeva o toliko neznankah in nelogičnostih in luknjah v komunikaciji in občutku anarhije na SŽ. Trudil sem se najti vsaj okviren seznam voznega parka SŽ, pa mi ni uspelo. Oni so res država v državi. Združeni Železniški Emirati Slovenije? :-)
Imaš prav, težko boš našel kaj uporabnega. V zaključnem poročilu ,www.slo-zeleznice.si...(izvleček 2015) se pojavlja število voznih sredstev po posameznih kategorijah. Ker se številke skozi leta ne spreminajo dvomim da gre za realno stanje voznega parka. Boljši pregled boš dobil recimo v I. Maksimovič, Vozni park Slovenskih železnic, d.o.o. www.google.si/url?sa...5g&cad=rja Stvar ni več aktualna, je iz leta 2010 in na nivoju "višje" šole. Ampak vsaj nekaj boš videl, toda številke so že povsem drugačne in nekaterih lokomotiv (362) ni več ali jih je samo še nekaj kot 342.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2657289

Strani: 1

pobalin sporočil: 14.456
[MarijanMacek]
Imaš prav, težko boš našel kaj uporabnega.
Zaradi skrbno negovanega imidža švicarskih državnih železnic (ali pa imam s švicarsko žajfnico oprane možgane) sem šel za primerjavo pogledat SBB. Malo sem zataval, ampak naposled le našel nekaj informacij o njihovem voznem parku. Niso pa prav izčrpne kar zadeva tehniko, proizvajalca, starost...

www.sbb.ch/de/bahnho...zuege.html
reporting.sbb.ch/rollmaterial

Letalske firme imajo informacije o svoji floti manj skrite, predvsem pa so jih od nekdaj ponosno objavljale v svojih promo revijah, voznih redih ipd.

Strani: 1