Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[MarijanMacek]
Produkt je že skoraj nov, vozne lastnosti so pa stare. Veliko bolje in smiselneje bi bilo predelati (vgradnja klime) serijo 713. Pa kaj ko je tako dobra, da ne potrebuje predelave, razen klime.
Malo več o vlakih, ampak domnevam, da obstajajo proge, kjer tudi stare vozne lastnosti še spodobno služijo. Vlaki v Sloveniji časovno in stroškovno težko premagajo avtobuse na mnogih ključnih relacijah. Lahko pa jih premagajo z udobjem. Meni več pomeni, če imam na uro in več trajajoči vožnji čisto kabino, internet, prostor za pretegnit noge in WC, kot pa 5-10 minut razlike v času.

Sicer pa o stanju SŽ veliko pove že to, da si midva, ki očitno čutiva neko naklonjenost do železnice, dopisujeva o toliko neznankah in nelogičnostih in luknjah v komunikaciji in občutku anarhije na SŽ. Trudil sem se najti vsaj okviren seznam voznega parka SŽ, pa mi ni uspelo. Oni so res država v državi. Združeni Železniški Emirati Slovenije? :-)

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2657233

Strani: 1

anon-178149 sporočil: 4.311
[pobalin]
> [MarijanMacek]
>
Sicer pa o stanju SŽ veliko pove že to, da si midva, ki očitno čutiva neko naklonjenost do železnice, dopisujeva o toliko neznankah in nelogičnostih in luknjah v komunikaciji in občutku anarhije na SŽ. Trudil sem se najti vsaj okviren seznam voznega parka SŽ, pa mi ni uspelo. Oni so res država v državi. Združeni Železniški Emirati Slovenije? :-)
Imaš prav, težko boš našel kaj uporabnega. V zaključnem poročilu ,www.slo-zeleznice.si...(izvleček 2015) se pojavlja število voznih sredstev po posameznih kategorijah. Ker se številke skozi leta ne spreminajo dvomim da gre za realno stanje voznega parka. Boljši pregled boš dobil recimo v I. Maksimovič, Vozni park Slovenskih železnic, d.o.o. www.google.si/url?sa...5g&cad=rja Stvar ni več aktualna, je iz leta 2010 in na nivoju "višje" šole. Ampak vsaj nekaj boš videl, toda številke so že povsem drugačne in nekaterih lokomotiv (362) ni več ali jih je samo še nekaj kot 342.

Strani: 1