Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Eko krog - med aktivizmom in nategom

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[Glavni forum] Tema: Eko krog - med aktivizmom in nategom
[#2655127] 25.05.17 12:15 · odgovor na: najobj (#2655106)
Odgovori   +    7
[najobj]
> [sopranos]
> Ja, tako to je, tisti, ki so altruisti, ki se zavzemajo za skupno dobro jih na koncu vedno, ampak res vedno, dobijo po nosu. Vedno se na vrh prebijejo ljudje, ki imajo v mislih konkretne koristi - denar, slavo, moč, službe, nagrade itd.
>
> Živimo v družbi, ki je izrazito egoistična in ni sposobna delovati v korist vseh njenih članov.

... OK, altruizem in skupno dobro gor ali dol, mene zdaj bolj zanima, če bi o pokopani čudoviti resnici zasavskega eko-aktivizma slovenska javnost izvedela, če po totem javnem pismu sodeč nategun Uroš Macerl ne bi dobil 174 tisoč dolarjev, ampak bi za nagrado dobil samo 174 dolarjev ... khmm, in če bi eko-aktivist Boštjan Pihler o pokopani čudoviti resnici zasavskega eko-aktivizma glih zdaj obvestil za ekologijo senzibilizirano slovensko javnost, če se ne bi zgodila ekološka katastrofa na Vrhniki ...

P.S.: če malo pomislim, danes vsi ljudje živimo en sam (medijski) nateg, vseeno pa ne razumem, kaj ima famozna Goldmanova nagrada z altruizmom eko-aktivistov in njihovo skrbjo za skupno dobro in zakaj jih je eko-aktivist Boštjan Pihler dobil po nosu, če pa je sam napisal, da za to nagrado nikoli ni slišal, dokler je ni dobil po Pihlerjevih besedah pomnjkljivo srednješolsko izobraženi Uroš Macerl, ki je kot najbolj izpostavljeni med njimi pred eko-aktivisti svojo nategunstvo očitno zelo dobro skrival skoraj 10 let ... aja, kako že gre tista lepa slovenska "če bi favšija gorela" ? ...
Ja, ta del, ko mu je očital pomanjkljivo izobrazbo je tudi mene precej zmotil.

Čeprav tega tipa vseeno razumem. Oni so delali kot team, pisali dopise, proučevali gradivo itd. Na koncu je pa samo eden pokasiral vse zasluge in še precej denarja. Ostalim pa prst v r***.

Jaz sem se to na svojem primeru naučil, da ne moreš zmagati, če se boriš za skupno dobro. Ker ti, ki se borijo zase in za svoje interese bodo vedno zmagali. Tako to je.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2655127

Strani: 1

najobj sporočil: 31.920
[Glavni forum] Tema: Eko krog - med aktivizmom in nategom
[#2655144] 25.05.17 13:51 · odgovor na: sopranos (#2655127)
Odgovori   +    6
[sopranos]
> [najobj]
> > [sopranos]
> > Ja, tako to je, tisti, ki so altruisti, ki se zavzemajo za skupno dobro jih na koncu vedno, ampak res vedno, dobijo po nosu. Vedno se na vrh prebijejo ljudje, ki imajo v mislih konkretne koristi - denar, slavo, moč, službe, nagrade itd.
> >
> > Živimo v družbi, ki je izrazito egoistična in ni sposobna delovati v korist vseh njenih članov.
> ... OK, altruizem in skupno dobro gor ali dol, mene zdaj bolj zanima, če bi o pokopani čudoviti resnici zasavskega eko-aktivizma slovenska javnost izvedela, če po totem javnem pismu sodeč nategun Uroš Macerl ne bi dobil 174 tisoč dolarjev, ampak bi za nagrado dobil samo 174 dolarjev ... khmm, in če bi eko-aktivist Boštjan Pihler o pokopani čudoviti resnici zasavskega eko-aktivizma glih zdaj obvestil za ekologijo senzibilizirano slovensko javnost, če se ne bi zgodila ekološka katastrofa na Vrhniki ...
>
> P.S.: če malo pomislim, danes vsi ljudje živimo en sam (medijski) nateg, vseeno pa ne razumem, kaj ima famozna Goldmanova nagrada z altruizmom eko-aktivistov in njihovo skrbjo za skupno dobro in zakaj jih je eko-aktivist Boštjan Pihler dobil po nosu, če pa je sam napisal, da za to nagrado nikoli ni slišal, dokler je ni dobil po Pihlerjevih besedah pomnjkljivo srednješolsko izobraženi Uroš Macerl, ki je kot najbolj izpostavljeni med njimi pred eko-aktivisti svojo nategunstvo očitno zelo dobro skrival skoraj 10 let ... aja, kako že gre tista lepa slovenska "če bi favšija gorela" ? ...
Ja, ta del, ko mu je očital pomanjkljivo izobrazbo je tudi mene precej zmotil.

Čeprav tega tipa vseeno razumem. Oni so delali kot team, pisali dopise, proučevali gradivo itd. Na koncu je pa samo eden pokasiral vse zasluge in še precej denarja. Ostalim pa prst v r***.

Jaz sem se to na svojem primeru naučil, da ne moreš zmagati, če se boriš za skupno dobro. Ker ti, ki se borijo zase in za svoje interese bodo vedno zmagali. Tako to je.
... ja, tri nule na pravi strani decimalke imajo magično moč, jebiga ...

P.S.: ne razumem, kaj točno je eko-aktivist Boštjan Pihler hotel doseči, vsekakor - karkoli je že hotel - pa je naredil medvedjo uslugo vsem eko-aktivistom, ker jih v njihovi do zdaj mogoče celo čisti borbi za čisto okolje noben ne bo več jebal pet posto, ker očitno tudi njim gre predvsem za denar ... khmm, in glede na totih 174 tisoč dolarjev celo za mali denar ...

Strani: 1