Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Janša obžaluje odločitev Ircev

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-6038 sporočil: 223
[Glavni forum] Tema: Re: Janša obžaluje odločitev Ircev
[#265072] 14.06.08 19:04 · odgovor na: anon-131912 (#265047)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-6038 14.06.2008 19:07

0905Probo je napisal(a):

Saj ne da sem kak ekspert, ampak tole večno kokodakanje o znižanih davkih in gospodarski rasti mi gre pa že pošteno na k****, samo to mi ne govorit, kako nam je mamica država znižala davke, lepo te prosim. Po vseh kazalcih je Slovenija ena najbolj davčno obremenjenih okolij, zakonodaja je povsem neživljenjska in duši vsako iniciativo, postopki so zapleteni in dolgotrajni za vsako stvar. In to vem iz lastnih izkušenj, tako da ne mi soliti pameti s to vladno propagando. Kar pa se rasti tiče? Ja, temelji na zadolževanju in na dejavnostih z nizko dodano vrednostjo, v glavnem gradbeništvu, za dolgoročni trajnostni razvoj pa bi morala temeljiti na razvoju znanja in novih (visokih) tehnologij. Katera vlada se je odločila, da bo gradnjo cest začela financirati z zadolževanjem, namesto iz proračuna?!? In to so posojila z državnim poroštvom, kar pomeni, da jih bomo v končni fazi odplačevali vsi. Gospodarska rast na kredit, ja, to je res najboljše, kar nam lahko pokaže vlada JJ-ja. Človek kar ne more prezreti, da se je JJanezek učil osnov ekonomije še v stari Jugi, kjer je ta sistem deloval, dokler pač je.
Pa še to večno sklicevanje na socializem pa kaj jaz vem kaj še vse. Pa do kdaj bomo to poslušali? Ne samo, da je večina ljudi, ki zdaj tako pljuvajo po starem sistemu bila del tega istega sistema, ki jih je izobraževal, šolal in jih plasiral v družbo, imeli so cel mandat časa, da pokažejo kaj znajo. In kaj je rezultat? Kaj???
Hočeš reči, da je večino davkov uvedla ta vlada???
Padanje davkov osebno občutim, ker imam podjetje in za razliko od drugih vem kaj govorim.

Zakonodaja praviš, da je neživljenjska. Spet jo je sprejela ta vlada v štirih letih, kajne?

Ceste praviš, da bi morali financirati iz proračuna? Pa ker debil si ti? Tako kot so levičari petnajst let delali avtocesto v prekmurju, jo mora zdajšna vlada dokončat, obnavljat asfalt in tako naprej.
So tudi tvoji starši kupovali avtomobile in ostale stvari iz prihrankov? So financirali stanovanje s prihranki ali krediti? Ne bit pametn. Te zanima, kako je M. Potrč kupil v Krčevini (MB) parcelo 4 dinarje za m^2? In kako je kasneje kupil stanovanje v Ljubljani za 10% realne vrednosti? Kako je Drnovšek kupil vilo v Murgljah za 33.000 DEM, katere vrednost je bila najmanj 420.000 DEM, medtem ko so drugi morali zanjo odšteti, če so jo želei kupiti, realno ceno? In kako je večina levakov skreditirala svoja stanovanja? Te zanima?

Gospodarstvo se pa bojuje s sindikati, tako da ne vpletaj tukaj zdajšne vlade. Podjetja so zasrali levaki. Kaj je bilo s tobačno, tajnikarovim tam-om , metalno, mtt, združitev pilr in uni-ja, katero je frutek lahovnik pred kratkim zagovarjal, zdaj pa temu nasportuje.
Mura ni sposobna izplačevati pokojnin! Zato je potrebno tega "paradnega konja" zapreti.

Sploh pa prihajate ven brez argumentov.