Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-365340 sporočil: 6
čas vnosa: 19.04.17 11:26
Elon Musk / Tesla je pred kratkim v živo predstavil nov program SolarCity in njegove produkte. Predstavitev je potekala sredi offgrid naselja in kot sem uspel razumeti v neposrednem prenosu, ima vsaka hiša sposobnost z baterijami shraniti/zagotoviti 200 kWh dnevno (moja poraba toplotne črpalke je bila to zimo nekajkrat max 100 kWh). Vse strehe so opremljene s fotovoltaičnimi strešniki. Nekaj slednjih modelov je že v redni proizvodnji. Nemške fv strešnike poznamo že nekaj let, kakšna je izboljšava mi ni znano. Glede tega ima Merc prav. Istočasno so v laboratoriju že izdelali nestrupeno fotovoltaiko, ki pobere cel svetlobni spekter. Dosedanje tehnologije s 50% izkoristkom so bile hudo strupene in zato jih ni bilo v proizvodnji (kitajski paneli imajo max 16% izkoristek).
Košorok bo imel pri Akrotu težko delo. Obdobje eksplozijskih motorjev se približuje koncu in kmalu bodo lahko nehali razvijati izpušne sisteme. Ostane jim edino 100% vlaganje dobička v nove tehnologije.
Največji problem je trenutno topla greda in s tem povezano izginjanje ledenikov v Alpah. Drava se večinoma napaja iz tega vira in čez nekaj deset let bo samo še reka velikosti Savinje, to pa pomeni adijo elektrika iz Dravskih elektrarn.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2649644

Strani: 1

hostamox sporočil: 8.460
Akrapovo ič je nišni igralec in težko verjamem, da se bomo motociklom kar tako odpovedali.

KOt so npr postali odveč delovni konji z razvojem motorja z not. izgorevanjem imamo danes še vedno konje za šport, kjer se obrne kar nekaj denarja.

Strani: 1