Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.955
[bc123a]
> [najobj]
> P.S.: razen da bi za hipohondre za obiske zdravnikov uvedel neko participacijo, pravzaprav nimam pojma, kaj bi bilo ob naši precej omejeni količini denarja treba narediti za krajše čakalne vrste,
vsekakor jaz nocem placevati za ljudi, ki celo zivljenje sprejemajo napacne odlocitve, potem pa moramo mi kriti za njih.

poglej malo okrog sebe, se ti zdi ta "raja" ki tripa na ortosocializem tipicno klosarska? gre za v velikem delu mularijo do srednjo odraslo populacijo, ki se je vrgla v neuporabne studije ali izobrazbe (umetnost, liberal arts, razlicne *logije), potem ne dobi resne sluzbe (kljub temu da v sloveniji marsikak profil iscejo firme z lucjo pri belem dnevu), potem se ti pa taksni, ponavadi druzboslovni jebivetrni primerki odlocijo, da sluzbe za njih itak niso, in v doloceni starosti zacnejo se otroke stepati.

Poznam taksne in verjemi, se mi gnusi ko imajo oni vse zastonj in prav lahkotno razlagajo "se da preziveti", obenem pa ne pomislijo, da jim zdravstvo placujemo vsi ostali, tudi njihovim otrokom.

poznam familijo ki je sestavljena iz dveh penzionistov, dveh odraslih in treh otrok. prispevke placuje samo eden (penzionisti s 50% diskontom, se pravi, pogojno lahko recemo, da so placani dvoji prispevki). Za 7 ljudi!

kako za vraga mislis da bo slovenski zdravstveni sistem zdrzal?
... eh, saj jaz sem v delu, ki ga nisi citiral, lepo napisal, zakaj sem jaz pripravljen plačevati ... evo, nekdo temu pravi solidarnost, jaz pa temu pravim kupovanje miru in dokler ta mir ni predrag, ga pač plačujem, jebiga ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2646984

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
Zadnja sprememba: bc123a 02.04.2017 22:06
[najobj]
... eh, saj jaz sem v delu, ki ga nisi citiral, lepo napisal, zakaj sem jaz pripravljen plačevati ... evo, nekdo temu pravi solidarnost, jaz pa temu pravim kupovanje miru in dokler ta mir ni predrag, ga pač plačujem, jebiga ...
ti si pripravljen placevati za ljudi, ki bi lahko bili produktivni, pa niso? ker so prevec sminkerski, ker so v casu, ko se je trebalo solati, imeli vse druge prioritete?

dragi moj, NE. Jaz pa nisem tega pripravljen. Ker je taksnih vedno vec. In ker potem tisti, ki smo nekaj vlozili v svoje zivljenje in zaradi tega bili tudi marsikje prikrajsani, ali pa celo zasmehovani, dobivamo se racun.

Lej, da povem cisto enostavno: boli me kurac ce sveze diplomantke mednarodnih odnosov, anglistike, primerjalne knjizevnosti, zenskih studij, ne morejo dobiti druge sluzbe kot pucanje skretov. Naj gredo pucat skrete. Ali pa za prostitutke. BOLI ME KURAC!

Pa mimogrede, to nima nic za opraviti z invalidi, in tistimi ki so tako ali drugace fizicno nesposobni za kakrsnokoli delo.

Gre izkljucno za tiste, ki so sanjali dokler jih realnost ni postavila na trda tla, in ko jih je postavila so enostavno rekli, da pa se oni ne gredo. Takega folka je ohoho.
bc123a sporočil: 48.253
[najobj]
> kako za vraga mislis da bo slovenski zdravstveni sistem zdrzal?

... eh, saj jaz sem v delu, ki ga nisi citiral, lepo napisal, zakaj sem jaz pripravljen plačevati ... evo, nekdo temu pravi solidarnost, jaz pa temu pravim kupovanje miru in dokler ta mir ni predrag, ga pač plačujem, jebiga ...
Bistvo sem napisal v boldanem. To enostavno ne bo slo.

Strani: 1