Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.920
Zadnja sprememba: najobj 31.03.2017 09:59
[bc123a]
> [jeanmark]
> A mi lahko kdo tole pojasni.
>
> Recimo, da je ukinitev DZZ in nadomestitev tega iz drugega vira politični cilj, ki ga ministrica MORA izpolniti.
>
> Ampak a ne bi bili v tem primeru najbolj smiselno še posebej pa najbolj enostavno, da enostavno poviša obstoječe prispevke,
Zgresil si politicni cilj. Politicni cilj je prepreciti, da bi kdorkoli v zdravstvu v sloveniji imel *dobicek*, in morda celo s tem denarjem gradil paralelno mrezo zavarovanj.

Ergo je treba kaksno koli resno moznost zdravstvenega zavarovanja uniciti. Se posebej, ker so se zavarovalnice opogumile in dejansko sedaj delajo ze resno konkurenco, recimo vzajemna z zobozdravniskimi storitvami na hrvaskem, itd.

Samo vprasanje casa je bilo, kdaj bi kaksna zavarovalnica recimo ponudila paket "jebi se slovenija", kjer bi recimo placal 200 EUR in bil zavarovan za vse katastroficne primere pri privat zavarovalnici, ki bi ti potem iskala zdravnike po celi evropi, brez cakalnih dob in brez dolgih prst slovenskih zdravstvenih "socialno cutecih" birokratov.

Rezultat tega bi seveda bil medijski shitstorm "zakaj bogati lahko" "kako si bogati privoscijo vec kot mali clovek" in tako naprej.

To je po moje bil bistven strah zdravstvenih populistov v sloveniji, zato po moje frontalni napad. Ker je jasno, da ce ukinejo dopolnilno zavarovanje, lahko spodmaknejo stolcek tistim zavarovalnicam, ki bi se to lahko celo ucinkovito sle. Ce jim ukinejo biznis z dopolnilnim pa bodo rabile nekaj let da se reorganizirajo in pridejo na zeleno vejo.
... OK, samo ne vem, kdo bo za zavarovalnice iskal zdravnike po celi Evropi za zdravljenje brez čakalnih dob in brez dolgih prstov slovenskih zdravstvenih "socialno čutečih" birokratov ... khmm, ker kasko pri mojem avtu tega ne vključuje, ampak si moram svojega "zdravnika" poiskati sam in hvalabogu da je tako, ker bi mi zaradi svojega dobička - temu je namenjena - zavarovalnica poiskala čim bolj poceni šalabajzera v kakšni Bolgariji ali Romuniji, jaz pa naj se potem s svojim avtom jebem z njim ... alzo, tako preprosto to ne bo šlo, če mene kaj vprašaš ...

P.S.: "javno" po definiciji ni namenjeno delanju dobička in pri nas je menda govora o javnem zdravstvu ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2646715

Strani: 1

anon-398861 sporočil: 74
Zadnja sprememba: anon-398861 31.03.2017 10:18
Zakaj po Evropi ?

Že doma bi lahko prišel prej na vrsto, samo omogočiti je treba konkurenco. In plačati storitve po UČINKU ! In ne po pavšalu kot ZZZS !

Ker koncesionarji v Sloveniji imajo dosti večjo storilnost kot opevano javno zdravstvo npr...in krajše čakalne dobe. Ker naredijo več -> bi lahko z dodatnimi zavarovalnicami naredili dodane storitve.


Če pogledaš malo tabele ZZZS-a,... (enkrat je celo Fakin to v živo omenil) imajo recimo splošni zdravniki koncesionarji nekateri tudi po 5000 pacientov! Povprečno pa enih 20% več ! Ob tem da delajo z manj kadra. Poznam ene, ki uspejo narediti celo ambulanto dnevno (30 ali več pacientov ) celo brez sestre in administratorke...
Kompletno administracijo delajo zdravniki sami ! Torej pišejo izvide, itd...
V bolnici pa 1-2 administratorki na zdravnika (1 na rezervo) plus 1-2 sestri...pa da ne omenjam raznih dodatnih služb ....

In ob tem naš sistem (ena velika ZZZS) pomenijo še naprej pavšalno plačevanje storitev, t.j. dobiš na mesec 1/12 letnega programa ,... če delaš več -> ko te je.., lahko pozabiš,...

Torej nobene stimulacije za bolj učinkovite ...
bc123a sporočil: 48.253
[najobj]
... OK, samo ne vem, kdo bo za zavarovalnice iskal zdravnike po celi Evropi za zdravljenje brez čakalnih dob in brez dolgih prstov slovenskih zdravstvenih "socialno čutečih" birokratov ... khmm, ker kasko pri mojem avtu tega ne vključuje, ampak si moram svojega "zdravnika" poiskati sam in hvalabogu da je tako, ker bi mi zaradi svojega dobička - temu je namenjena - zavarovalnica poiskala čim bolj poceni šalabajzera v kakšni Bolgariji ali Romuniji,
ti sploh ne ves, kako super zasebne klinike imajo tam, kjer je javno zdravstvo najbolj razcefukano. recimo hrvaska. njihove porodnisnice so bile katastrofa, in je v zagrebu nastala zasebna, kamor hodijo rojevat zenske iz hrvaske, bosne, slovenije, rusije... V sloveniji se ne, ker sistem se ni tako **totalno zjeban**. Ampak ko bo (in po milojkino bo to raje prej kot slej), potem se bo pa odprl trg za zasebne storitve s kvalitetnimi zdravniki in normalnimi trznimi cenami.

Recimo hrvaska: www.svkatarina.hr/ in www.podobnik.hr/

Takih v sloveniji sploh ni. Joske si zenska ze lahko na privat naredi, roditi pa ne more. Da o ostalih storitvah, ki jih nudi sv. katarina, niti ne omenjam.

Lahko si preprican, da dobri romunski zdravniki raje ostanejo doma z dobro placo, kot da bi sli v UK (kamor je v NHS sla delat 1/3 njihovih zdravnikov).

Strani: 1