Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

jeanmark sporočil: 2.903
[bc123a]
> [jeanmark]
> A mi lahko kdo tole pojasni.
>
> Recimo, da je ukinitev DZZ in nadomestitev tega iz drugega vira politični cilj, ki ga ministrica MORA izpolniti.
>
> Ampak a ne bi bili v tem primeru najbolj smiselno še posebej pa najbolj enostavno, da enostavno poviša obstoječe prispevke,
To je po moje bil bistven strah zdravstvenih populistov v sloveniji, zato po moje frontalni napad. Ker je jasno, da ce ukinejo dopolnilno zavarovanje, lahko spodmaknejo stolcek tistim zavarovalnicam, ki bi se to lahko celo ucinkovito sle. Ce jim ukinejo biznis z dopolnilnim pa bodo rabile nekaj let da se reorganizirajo in pridejo na zeleno vejo.
Halo? Ukinejo DZZ IN povišajo prispevke. Ne pa ukinejo DZZ in uvedejo neko povsemnovo dajatev.

Ukinitev DZZ je itak politični cilj ministrice. Pa sploh ne zaradi denarja ampak osebnih zamer.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2646689

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[jeanmark]
Halo? Ukinejo DZZ IN povišajo prispevke. Ne pa ukinejo DZZ in uvedejo neko povsemnovo dajatev.
In delodajalci se bodo kar uklonili temu? S prispevkom od neto place ne rabijo soglasja delodajalcev.
bc123a sporočil: 48.253
[jeanmark]
Ukinitev DZZ je itak politični cilj ministrice. Pa sploh ne zaradi denarja ampak osebnih zamer.
Osebna zamera ze, ampak zakaj ji drzi vlada stango? Saj tako neumni tudi niso, da bi podpirali eno osebno vendetto.

Ampak dejstvo je, da tisti, ki si lahko privoscijo, dobijo zdravstvene storitve izven slovenije ze sedaj (jp, govorim kot eden od teh), s komercialnimi zavarovanji pa se ta meja "privosciti" se niza, seveda pa ne dovolj, da bi si to lahko privoscil vsak minimalc. Top 30% populacije pa bo ziher kmalu tam.

A mislis da se strategi SMC ne zavedajo, kaj to pomeni za politicno priljubljenost/nepriljubljenost med rajo, ki voli?

Strani: 1