Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
Zadnja sprememba: bc123a 31.03.2017 08:40
[jeanmark]
A mi lahko kdo tole pojasni.

Recimo, da je ukinitev DZZ in nadomestitev tega iz drugega vira politični cilj, ki ga ministrica MORA izpolniti.

Ampak a ne bi bili v tem primeru najbolj smiselno še posebej pa najbolj enostavno, da enostavno poviša obstoječe prispevke,
Zgresil si politicni cilj. Politicni cilj je prepreciti, da bi kdorkoli v zdravstvu v sloveniji imel *dobicek*, in morda celo s tem denarjem gradil paralelno mrezo zavarovanj.

Ergo je treba kaksno koli resno moznost zdravstvenega zavarovanja uniciti. Se posebej, ker so se zavarovalnice opogumile in dejansko sedaj delajo ze resno konkurenco, recimo vzajemna z zobozdravniskimi storitvami na hrvaskem, itd.

Samo vprasanje casa je bilo, kdaj bi kaksna zavarovalnica recimo ponudila paket "jebi se slovenija", kjer bi recimo placal 200 EUR in bil zavarovan za vse katastroficne primere pri privat zavarovalnici, ki bi ti potem iskala zdravnike po celi evropi, brez cakalnih dob in brez dolgih prst slovenskih zdravstvenih "socialno cutecih" birokratov.

Rezultat tega bi seveda bil medijski shitstorm "zakaj bogati lahko" "kako si bogati privoscijo vec kot mali clovek" in tako naprej.

To je po moje bil bistven strah zdravstvenih populistov v sloveniji, zato po moje frontalni napad. Ker je jasno, da ce ukinejo dopolnilno zavarovanje, lahko spodmaknejo stolcek tistim zavarovalnicam, ki bi se to lahko celo ucinkovito sle. Ce jim ukinejo biznis z dopolnilnim pa bodo rabile nekaj let da se reorganizirajo in pridejo na zeleno vejo.