Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[Endimion]
Tu si pa natresel...

Poglejva... 7000 policistov, 7000 vojakov in okoli 35000 medicinskih sester in zdravnikov da ne pozna vikend dela? Daj no....

In če te že moti da imajo plačane nadure... Se najprej vprašaj kako to da le-te v privatnem sektorju niso plačane... Če niso.

Oziroma še huje. Iz tvojega zapisa komot izvedem, da v privatnem sektorju za svoje opravljeno delo zaposleni ni plačan toliko kot bi moral biti.

Ali pa.. Če poanto obrnem... Če za neko delo ljudje delajo več kot je uradno prikazano (ker bi sicer imeli večje plače) je njihova storilnost nižja kot pa se uradno kaže.
Zaposlenih v javnem sektorju je 170.000. Poleg tega pa tvoje številke zavajajo. Ker policistov niti pod razno ni 7.000. To so zaposleni na ministrstvu za notranje zadeve, kar pa ni enako policistu. Tako da 1/3 od teh je morda terencev, ostali so po pisarnah in ti v petek ob 13h zaključijo. Tudi pri vojski je podobno. In pri zdravstvenem osebju. Tako, da to ni niti blizu tvojih cifer. Pa še to kar čez vikend delajo, je bolj kot ne dežuranje.

Očitno namerno površno bereš moje zapise, da potem lahko malo počez komentiraš. V zasebnem sektorju se pač trudi, da je človek za čas ko je plačan za svoje delo, tudi dejansko dela. Teži se k temu, da je čim manj ur, ko je delavec prisoten in plačan, a hkrati nima nič za početi. In tudi večina delavcev ve, da ko je delo je treba stisniti in ne gledati na vsako minuto. Še več, pri zasebnem sektorju je pomemben učinek, rezultati. Nič ne pomaga, če se je nekdo res trudil, če pa rezultatov ni. En lahko nekaj dela 10 ur, drug pa 5 ur. Da dosežeta isti rezultat. Ne bo potem delodajalec tistega, ki je isto naredil v 10 urah dvakrat več plačal. Prej obratno, takemu zaposlenemu se bo zahvalil za sodelovanje. V javnem sektorju je pa ravno obratno. Važno je, da se ustvarja vtis da se dela. Rezultati in učinki nikogar ne brigajo.

Sploh je pa tako, da bi morala plača v javnem sektorju biti odvisna od tega koliko zasebni sektor ustvari. Ne pa tako kot je sedaj, da si kar sami določajo plače kot v času socializma. In potem, ker denarja ni dovolj, se gre država davčni terorizem in se na polno zadolžuje.