Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[FIN-311684]
> [bc123a]
> > [FrRoSt]
> > > [najobj]
> > > ... čuj, ker teh čudes še nisem videl, bi jaz zelo rad videl že dostopne robote, ki ti očistijo stanovanje, operejo in posušijo perilo, posodo, pomagajo skuhati ali speči določene jedi ...
>
> In zakaj bi jih kdorkoli pustil na svetovno nogometno prvenstvo? A na 100 m sprintu tudi lahko drag racerji laufajo? Zakaj ne?

Kaj če bi robot brez motorja v riti skakal v Planici?
A deep blue sodeluje na sahovskih prvenstvih?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2645561

Strani: 1

najobj sporočil: 31.920
[bc123a]
> [FIN-311684]
> > [bc123a]
> > > [FrRoSt]
> > > > [najobj]
> > > > ... čuj, ker teh čudes še nisem videl, bi jaz zelo rad videl že dostopne robote, ki ti očistijo stanovanje, operejo in posušijo perilo, posodo, pomagajo skuhati ali speči določene jedi ...
> > In zakaj bi jih kdorkoli pustil na svetovno nogometno prvenstvo? A na 100 m sprintu tudi lahko drag racerji laufajo? Zakaj ne?
>
> Kaj če bi robot brez motorja v riti skakal v Planici?
A deep blue sodeluje na sahovskih prvenstvih?
... OK, sicer se mi o sposobnostih robotov (računalnikov) zdi glupo razpravljat, ampak ko si glih Deep Blue omenil in ker je še prej FrRoSt nekaj sanjal o robotih na svetovnem prvenstvu v fuzbalu, je "zmaga" robota nad človekom možna v šahu, ker samo dva tekmovalca vsak svojih začetnih 16 figur po šahovnici premikata po točno določenih (= predvidljivih) pravilih in kjer množico kombinacij računalnik v primerjavi s človekom res lahko "predvidi" več in zato lahko zmaga ... no, pri fuzbalu - če pozabim na "motoriko" robotov - pa igra 11 igralcev proti 11 igralcem na približno 100 m x 70 m oziroma na 7000 kvadratov velikem igrišču, pa naj toti "znanstveniki", ki napovedujejo zmago robotov, začnejo seštevat različne kombinacije, do katerih lahko pride med 22 igralci v 90 minutah igre na takšnem prostoru, kjer se igralci lahko povsem prosto (= nepredvidljivo) premikajo, zmaga pa seveda tisti, ki različne kombinacije v igri najboljše izkoristi ... alzo, če skrajšam, robot "zna" narediti samo tisto, kar mu sprogramira človek, zato samo fahidioti lahko primerjajo sposobnosti robota in človeka ...

Strani: 1