Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Tako v Londonu predstavljajo NLB skladom

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.920
[Glavni forum] Tema: Tako v Londonu predstavljajo NLB skladom
[#2644401] 13.03.17 12:27 · odgovor na: anon-15342 (#2644392)
Odgovori   +    6
[TadejK]
> Spomnimo, da ima NLB po letu 2007 najboljše rezultate - lani je skupina ustvarila 110 milijonov evrov čistega dobička. Je pa večina tega iz rezervacij, z drugimi besedami iz čiščenja starih grehov.
To je zelo hud spin. Dobiček iz odpravljanja oslabitev in rezervacij nikakor ne pomeni "čiščenja starih grehov", ampak nasprotno, odseva dejstvo, da so bile jeseni 2013 - in vsi vemo zakaj - s tajnimi ustnimi ukazi centralne banke na hitro oblikovane velikanske oslabitve tudi na dejansko čisto dobre terjatve, ki jim nikakor ni bilo mogoče reči "greh". Te terjatve, bonitet A-C solventnim in redno odplačujočim kreditojemalcem, ki so bile takrat povsem neutemeljeno prekvalificirane za slabe, odtlej pa so se skozi polno poplačilo banki dokončno in nepreklicno izkazale za dobre, zato je banka seveda odpravila tudi oslabitve nanje in tako "ustvarila" dobiček - dejansko pa le odpravila jeseni 2013 neupravičeno poknjiženo izgubo.

"Stari grehi" so pa tisto, za kar oslabitve na koncu preidejo v odpis. Iz takih, dejanskih "starih grehov" ni dobička in ga nikoli ne bo.
... čuj, TadejK ... evo, ker je Karel Lipnik v sosednjem članku z naslovom "Cerar je največji špekulant" napisal, da je "strukturni primanjkljaj" za večino zelo učena beseda - v resnici to ni beseda, ampak je besedna zveza - in je zato ljudje ne razumejo, tudi besede "spin" večina ljudi verjetno ne razume ... alzo, če te smem malo popravit, je Petra Sovdat v svoji silni vnemi čimprej razprodati čimveč lepo po slovensko povedano napisala LAŽ, ker tudi beseda "zavajanje" v slovenskem jeziku pomeni čisto nekaj drugega ...

P.S.: zdaj samo upam, da me zaradi moje ljubezni do slovenskega jezika Financarji ne bodo našutirali s totega foruma ... no, če pa me bodo, pa bo tudi za mene naročnina na Finance postala predraga, kar ob takšnih člankih brez možnosti sodelovanja na totem forumu definitivno je ...