Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-54454 sporočil: 4.098
[crt]
you can't win here.
Caki malo, a vidva zdaj suvereno trdita, da ima teh 1.3g vir v ecb-ju?

Take debate verjetno res ne more nihce zmagat...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2642888

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[tmatej]
> [crt]
Caki malo, a vidva zdaj suvereno trdita, da ima teh 1.3g vir v ecb-ju?
Raje bi videli, da bi ECB namesto Slovenije vrnil 1,3 milijarde, če pa bi bil še tako prijazen in bi vrnil še 31 milijard bi Slovenija bila brez dolga, sicer ne za dolgo, kajti s tem nekontroliranim zapravljanjem v javnem sektorju bi v petih letih ponovno bili dolžni 30 milijard.
Endimion sporočil: 10.316
Ja suvereno lahko to trdim.

Banka Slovenije ima po včerajšnjih podatkih v lasti slabo 1/5 dolga če gledam delniške knjige papirje ki kotirajo na LJSE. In le te dobim vsako jutro v lično zapakirani excel datoteki. Ne samo za RS obveznice. Za vse kotirajoče in nekotirajoče neprinosniške vrednostne papirje. Za prinosniške VP namreč javne delniške knjige ni.

Največji lastniki se sicer skrivajo za euroclear fiduciarcem v luxemburgu. Tam nimam pojma kaj je zadaj.

Lahko pa pogledaš banko Slovenije in njeno bilanco pa boš videl celotno njeno aktivo kaj in kako ima.
anon-333107 sporočil: 8.271
[tmatej]
> [crt]
> you can't win here.
>

Caki malo, a vidva zdaj suvereno trdita, da ima teh 1.3g vir v ecb-ju?

Take debate verjetno res ne more nihce zmagat...
Glej tmatej. Nekatere zadeve moraš razumeti. Da ne BULIŠ ko Tele v NOVA Vrata.

Poišči si na netu filmček z naslovom: Money, Banking and the Federal Reserve, writen, Produced and Direkted by JIM BRUCE, ga snemi in si ga oglej.

Lahko pa mi na zasebno sporočilo pošlješ kakšnega od svojih e-mailov in ti ga jaz pošljem. Ni problema.

ECB je vir. Tako kakor je FED tudi vir.

Alternativni viri pa so:

1) Mujo iz šale, ki je pisal čeke, ...

2) Moja Tetka

Strani: 1