Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
[kajulci]
> [FIN-311684]
> Zakaj si pa zdrave ljudi naročate na kontrolo? Zakaj si pa zdrave ljudi naročate na preventivne zdravstvene preglede in hkrati puščate 400.000 bolnih ljudi, ki v 150 kilometrski koloni čakajo na življenje ali smrt?

...In seveda so bolezni, ki jih odkrijejo v zgodnji fazi, cenejše za zdravstveno blagajno, se pravi cenejše za davkoplačevalce. Tako da mene kot davkoplačevalca zanima, da greš ti na preventivni pregled in da mene staneš manj. Če pa že nočeš na preventivne preglede, potem pa vsaj zboli za tako boleznijo, da te bo pobralo v enem tednu od diagnoze, ne pa da boš kampiral zadnje mesece svojega življenja na dragi bolniščnični postelji, jaz pa ti bom za to plačevala.
Le mimogrede, je poleg nas, ki sploh ne hodimo k zdravniku in ne jemo nobenih farmakoloških strupov, potrebno kaznovati tudi starše, ki nasprotujejo cepljenju svojih otrok zaradi vprašljive varnosti cepiv?... Na eni strani imaš 400 tisoč ljudi, poškodovancev, ranjencev..., ki v 150 kilometrski koloni čakajo pomoč, ki je ni, ker se njihovi zdravniki ukvarjajo tudi z zdravimi ljudmi in šele iščejo bolne. Če iz tega zornega kota gledaš na stvari, upam, da mi daš vsaj malo prav...drugače, če te grozljivo dolge čakalne vrste ne bi bilo so seveda na vrsti zdravi, ki recimo ne vedo, da so bolni...Če želiš prebrati dobro knjigo, res dobro, preberi »Še en krog na vrtiljaku« od Tiziana Terzana.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2641419

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[FIN-311684]
> [kajulci]
> > [FIN-311684]
> > Zakaj si pa zdrave ljudi naročate na kontrolo? Zakaj si pa zdrave ljudi naročate na preventivne zdravstvene preglede in hkrati puščate 400.000 bolnih ljudi, ki v 150 kilometrski koloni čakajo na življenje ali smrt?
>
>...In seveda so bolezni, ki jih odkrijejo v zgodnji fazi, cenejše za zdravstveno blagajno, se pravi cenejše za davkoplačevalce. Tako da mene kot davkoplačevalca zanima, da greš ti na preventivni pregled in da mene staneš manj. Če pa že nočeš na preventivne preglede, potem pa vsaj zboli za tako boleznijo, da te bo pobralo v enem tednu od diagnoze, ne pa da boš kampiral zadnje mesece svojega življenja na dragi bolniščnični postelji, jaz pa ti bom za to plačevala.
>

Le mimogrede, je poleg nas, ki sploh ne hodimo k zdravniku in ne jemo nobenih farmakoloških strupov, potrebno kaznovati tudi starše, ki nasprotujejo cepljenju svojih otrok zaradi vprašljive varnosti cepiv?
Svasta. Ti rabis samo eno vrsto zdravil. Antipsihotike.

Strani: 1