Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Winter007 sporočil: 494
Zaključek je jasen. Davki so prenizki.

p.s. sem hotel napisat, da hvala bogu lahko max obdavčijo 100%, pa nisem 100% prepričan če se ne bi v vladi spomnili tudi kakšnega 120% davka s sloganom "delo je luksuz, jasno je da boste plačali za to da lahko delate"... Da bi bila mera popolna, pa bi bil to 10 sekund dolg oglas na javni TV, za katerega bi 620 ljudi imelo 100 sestankov, zapravili bi pa 2,5mio eur ;)

W.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2640525

Strani: 1

anon-180464 sporočil: 4.080
[Winter007]
Zaključek je jasen. Davki so prenizki.

p.s. sem hotel napisat, da hvala bogu lahko max obdavčijo 100%, pa nisem 100% prepričan če se ne bi v vladi spomnili tudi kakšnega 120% davka s sloganom "delo je luksuz, jasno je da boste plačali za to da lahko delate"... Da bi bila mera popolna, pa bi bil to 10 sekund dolg oglas na javni TV, za katerega bi 620 ljudi imelo 100 sestankov, zapravili bi pa 2,5mio eur ;)

W.
Tole že zdaj ne drži vedno.
Za dividende iz tujine že zdaj včasih plačam davkov in (od FURSA nepriznanih) stroškov skupaj okrog 110%. Je pač za davke treba vzeti še iz drugih virov :-(

Na potrošnjo pa sploh ni težav.
V času Juge so bili veliki avti tudi obdavčeni ~200%.
Na čike, gorivo ... je menda tudi zdaj skupaj davkov že Nx100%.
0513ANITO sporočil: 10.825
[Winter007]
Zaključek je jasen. Davki so prenizki.

p.s. sem hotel napisat, da hvala bogu lahko max obdavčijo 100%, pa nisem 100% prepričan če se ne bi v vladi spomnili tudi kakšnega 120% davka s sloganom "delo je luksuz, jasno je da boste plačali za to da lahko delate"... Da bi bila mera popolna, pa bi bil to 10 sekund dolg oglas na javni TV, za katerega bi 620 ljudi imelo 100 sestankov, zapravili bi pa 2,5mio eur ;)

W.
Znani otroški pisateljici in borki za nižje davke (beri žrtvi švedskega davčnega apartheida) so nekoč naračunali 102% davek.

en.wikipedia.org/wik...d_Lindgren

Ko se je pritožila na Švedsko davčno upravo so ji od tam odgovorili, da je vse OK izračunano in da mora tak davek plačat.

Strani: 1