Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
[bc123a]
> [vickibedi]
> > [fastriff1]
> > > [vickibedi]
> > > >Postmortem oziroma zakaj nismo zmagali
> > >
> > > LOL, kakšna samozavest pol miljona za tale krap od aplikacije, ki poleg tega še ne deluje.
> > > (Kje lahko grem na wc, pijem kavo, menjam olje in jem sendvič? vrne nič)
> >
> > Kot jaz razumem je tole samo prototip, daleč od funkcionalnega. Je pa 0.5M kar cifra za tak projekt ja.
>
> Razumem da gre za prototip, zato me še toliko bolj čudi, da še na oglaševane testne primere ne deluje tako kot je treba.

Dajmo se ne zajebavat s to startup kulturo in raznimi hackatoni.

Resen razvoj rabi resne kadre in resen denar in svoj cas.

Gre mi na bruhanje, ko vidim, kako bi ljudje cez noc naredili space shuttle. In to velikokrat druzboslovci. Ki imajo ze stranke.

Samo enega inzenirja bi rabili, da bi to naredil, po moznosti popoldne, za gust.

Resnim razvojnikom to samo zbija ceno na trgu (na skodo obeh, potencialnih klientov in skodo razvojnega kadra). Resen razvoj je od 50-100k EUR na glavo inzenirja, in vsaj tri iteracije prototipov, preden je izdelek sposoben za masovno proizvodnjo.

Torej govorimo o nekaj 100K eur, ce hocete imeti resen izdelek.
Par 100K je absolutni overkill za takšen app, namembnost, ciljna publika, ROI... takšnega vložka enostavno ne prenesejo.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2638199

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[vickibedi]
> Torej govorimo o nekaj 100K eur, ce hocete imeti resen izdelek.

Par 100K je absolutni overkill za takšen app, namembnost, ciljna publika, ROI... takšnega vložka enostavno ne prenesejo.
Ves, saj ce noben od tebe ne zahteva performans delovanja, in mu mi do tega, da bi te zadeve zapisal v pogodbo, potem mu lahko das tudi nekaj kar ne dela sploh.

(kar sploh ni tako redek business case startupov, glej Theranos ;)
Vinci sporočil: 5.933
Zadnja sprememba: Vinci 27.01.2017 10:54
Ampak v resnici 500k ni napačna ocena. Glede na zastavljene funkcionalnosti so verjetno kar zadeli budget za razvoj. Ekipa se zaveda stroška razvoja, kar je skorajda redkost v start-up svetu.

So pa zelo verjetno precenili koristi takšne aplikacije. V njihovo obrambo, koristi se ne da oceniti v enem ali dveh dneh, še posebej pa ne brez izkušenj v tej branži in te ocene Petrol od njih res ne bi smel pričakovati ali pa njihove ocene šteti v škodo. Ocena koristi je Petrolova naloga, če se jim zdi ideja v redu. Sem skoraj 100 %, da so enako, kot mi tule na forumu Financ, malo pofilozofirali in naposled zavrgli idejo izljučno na podlagi ocene stroška razvoja.

Strani: 1