Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Vinci sporočil: 5.933
Zadnja sprememba: Vinci 27.01.2017 09:56
[fastriff1]
> [bc123a]
> > [vickibedi]
> > > [fastriff1]
> > > > [vickibedi]
> > > > >Postmortem oziroma zakaj nismo zmagali
> > > >
> > > > LOL, kakšna samozavest pol miljona za tale krap od aplikacije, ki poleg tega še ne deluje.
> > > > (Kje lahko grem na wc, pijem kavo, menjam olje in jem sendvič? vrne nič)
> > >
> > > Kot jaz razumem je tole samo prototip, daleč od funkcionalnega. Je pa 0.5M kar cifra za tak projekt ja.
> >
> > Razumem da gre za prototip, zato me še toliko bolj čudi, da še na oglaševane testne primere ne deluje tako kot je treba.
>
> Dajmo se ne zajebavat s to startup kulturo in raznimi hackatoni.
>
> Resen razvoj rabi resne kadre in resen denar in svoj cas.
>
> Gre mi na bruhanje, ko vidim, kako bi ljudje cez noc naredili space shuttle. In to velikokrat druzboslovci. Ki imajo ze stranke.
>
> Samo enega inzenirja bi rabili, da bi to naredil, po moznosti popoldne, za gust.
>
> Resnim razvojnikom to samo zbija ceno na trgu (na skodo obeh, potencialnih klientov in skodo razvojnega kadra). Resen razvoj je od 50-100k EUR na glavo inzenirja, in vsaj tri iteracije prototipov, preden je izdelek sposoben za masovno proizvodnjo.
>
> Torej govorimo o nekaj 100K eur, ce hocete imeti resen izdelek.

No ja, resno dvomim da bi šli razvijat nek sofisticiran voice-recognition in AI, zato da bi ti na koncu povedal kje dobiš sendvič....

Ta projekt enostavno ne prenese takega stroška.
Ja, ne greš v tak projekt. Celotna predpostavka večine start-up projektov je, vključno s tem, da ljudje komaj čakajo, da bodo lahko uporabljali njihov app. Pa ne čakajo komaj in potem moraš še investirati v marketing. Na koncu ti potem ostane vprašanje, ki bi si ga moral postaviti takoj na začetku, in sicer zakaj bi nekdo šel po sendvič raje na Petrol, kot pa v Mercator, kjer je sendvič cenejši?

EDIT: Verjetno Petrol zanima zlasti odgovor na to vprašanje, ne pa, da kupcu že vnaprej pove, da ga bo sendvič pri njih stal en evro več kot v Mercatorju. Eh, no ja, saj lahko cene skriješ, ampak vseeno ljudje vejo brez aplikacije, kaj dobijo na Petrolu.