Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Dvignite minimalno plačo

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0513ANITO sporočil: 10.825
[Glavni forum] Tema: Dvignite minimalno plačo
[#2636392] 16.01.17 20:57 · odgovor na: anon-1445 (#2636377)
Odgovori   +    20
[aleksander]
> [sopranos]
> > [aleksander]
> > "Povišanje minimalne plače ne rešuje revščine in stisk ljudi."
> >
> > Resno? Avtorici tega članka svetujem, da se spusti z visokega nivoja razglabljanja in da eno leto preživi z minimalno plačo. Prepričan sem, da se bo potem vsebina članka bistveno spremenila. Po koncu enoletnega obdobja na minimalni plači pa predlagam še branje člankov tipa "Osem najbogatejših Zemljanov ima v lasti toliko kot najrevnejša polovica prebivalstva ", ki jih lahko beremo danes.
> > Dokler človek ne bo mogel s svojim delom normalno preživeti skozi mesec, to pomeni, da je z našo družbo nekaj hudo narobe. Opletanje z vrednotami kapitalizma propade tisti moment, ko preberemo o tem, da nekateri v uri "zaslužijo" toliko, kot drugi ne bodo celo življenje. Še enkrat: žal je denar postal najbolj pomembna stvar v življenju. Za nekatere: najbolj pomembna za preživetje.
>
> To, da ima nekaj Zemljanov v svojih rokah skoncentrirano tolikšno bogastvo je zagotovo anomalija.
>
> Po drugi strani pa majhne države kot je Slovenija glede tega ne moremo narediti prav veliko.
>
> Glede na to kako je minimalna plača pri nas zastavljena (visoka obdavčitev, visoki prispevki itd.) je poviševanje minimalne plače pot v vedno večje težave, večjo brezposelnost itd.
>
> No, verjamem, da bodo politiki v navezavi s sindikati to preizkusili, tako da je dobro, če se že danes primemo za svoje denarnice.

Počasi bomo morali tudi mali zaplankani slovenceljni prebiti tisto miselnost, kako so davki visoki in podobne zgodbe. Slovenija je pač majhna in tudi zato ima drago državo. K temu prispevajo tudi nesposobneži v vladah, ki javni sektor samo krepijo brez učinka (razen negativnega z zviševanjem plač). Večkrat berem raznam mišljenja , kako se naši managerji bolj ukvarjajo z odkupovanjem lastnih podjetij , namesto vlaganja v razvoj in nove ideje. Njihov "odličen" argument v zvezi z zahtgevami po višjih plačah je ta, da naša storilnost ni taka, kot na zapadu, zato so tudi plače nižje. Vsak povprečen IQ-jevec pa ve, da se z zastarelo tehnologijo, nesposobnimim, neinovativnimi managerji, (katerih glavna skrb je čimprej in čimveč posrkati in že tako pokradenih podjetij), ter tudi nesposobnimi vladami, naša storilnost ne bo nikdar na nivoju, kot jo ima zapad. Ravno tako tudi meselnost ne. Zato, for god sake, prenehajmo z izgovori tipa "visoki davki, obremenitve, slaba storilnost....". Argumentacija me pominja me na cmerarja.
Še na tole ti bom odgovoril.

Sem direktor enega majhnega podjetja s 5-6 zaposlenim (odvisno kako šteješ). Nimam se za Managerja.

In JA. Odkupujem podjetje (ne boš verjel). Kaj pa naj drugega...

Ko sem pred 16-17 leti prišel v podjetje pa ni bilo dosti več kot ena miza, 2 računalnika in zaloge, ki si jih lahko zložil na 1x1m veliko mizo.
Danes firma razpolaga s cca 0,5M€ kapitala (ni veliko, kakor za koga)

Pred 2 leti je šel lastnik v pokoj. Kaj naj po tvojem normalen direktor naredi?. Čaka, da se lastnik stegne in ti uleti en dedič, ki te niti ne pozna, ne pozna posla, zaposlenih, nula...

Posel je nekako treba peljati naprej, s tem, da je podjetje nakako treba prevzeti (tudi za mano ga bo nekdo moral).

In ja davki so visoki, ko gre za mala podjetja, ki rastejo in veliko večino svojih dobičkov vlagajo v podjetje (dobički povečini ostanjo v podjetju, ker če bi si jih izplačali, bi kmalu bili nelikvidni in v stečaju).

In še nekaj: V tehnologijo, sredstva za delo, .... lahko vlagaš samo neizplačan dobiček.
Država si itak vedno postreže prva , ko firma prijavi bilančni dobiček...

Ah več se mi ne da...