Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Uber je krasen. Pa je tudi trajnosten?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[Glavni forum] Tema: Uber je krasen. Pa je tudi trajnosten?
[#2636025] 14.01.17 10:40 · odgovor na: BorutHocevar (#2636011)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: bc123a 14.01.2017 10:44
[hocevarb]
Najbolj pošteno do vas, bralcev, se mi je zdelo, da poročam tako, kot sem slišal. Ker gre za poročilo, članku nisem dodajal mojega komentarja.
To je sicer naceloma res veljalo v casih, ko so airtime dobili samo ljudje, ki so se na zadeve spoznali, torej v casih pred twitterjem, facebookom in fake news portali.

Jaz sem reagiral zato, ker lahko se razumem, da vam je novinarjem fizika malo tezje razumljiva, in komot po nesreci postanete PR trobilo nekoga, ki medij izkorisca za promocijo njegovih, tudi objektivno napacnih, stalisc.

Tezje pa sprejmem to pri tako znani zgodbi, kot je Uber. Ocitno govornica nima pojma o uberju (mislim da vas spodaj citirani stavek ne drzi), ampak samo goni propagando, torej tipicen fake news brez poznavanja faktov.

Ze ce greste nazaj pogledat zgodbo o uberju v zagrebu (mislim da so tudi finance porocale o tem), tam za uber vozijo navadni taksisti. Pac je uber za njih se ena od taksi sluzb, in to taka, ki jim nudi vec - poznavanje stranke, variabilen pricing (ne vem sicer ce ga imajo za zagreb), in podobno.

S tem, da novinarji verbatim objavljate izjave ljudi, ki morda o tematiki nimajo pojma, jim dajete lazno legitimiteto, in te zadeve potem dejansko kulminirajo v nekaj, kar je fake.

Kot sem rekel, razumem da vas nekdo "nategne" glede toplotne crpalke, tezje pa da glede uberja.

Ne vem, kaj je tu za narediti, gotovo pa kot je rekel Gustl, nekaj je treba. Recimo pogledati jasno preverjene fakte ki so jih zapisali ze vasi kolegi ki jim zaupate (uber v zagrebu) in pac clanek komentirati s kratkim komentarjem "Glede na poslovni model, ki ga ima Uber v nam najblizjem Zagrebu to, da uberjevi soferji ne placujejo davkov, gotovo ne drzi":

startaj.finance.si/8846174

(preberite opombo pod tem clankom)
Dodajam ga zdaj. Domnevam, da je hotela povedati, da zaradi višjih cen taksisti plačajo več davka kot vozniki Uberja. Vendar je to le domneva, ki morda ne drži.
Mislim da to ne drzi. Pustili ste se nategniti eni fraci, ki novinarje izkorisca da fura agendo, ki temelji na napacnih dejstvih.

Stvar je se toliko pomembnejsa, ker ste financni casopis. Biti PR za nekoga, ki fura svoje morda tudi objektivno napacno propagando lahko ljudi stane denar, kapital, in se marsikaj ob napacnih odlocitvah, ki jih sprejme zato, ker zaupa clankom.