Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Poblazneli birokrati

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.405
[Glavni forum] Tema: Poblazneli birokrati
[#2635821] 12.01.17 19:22 · odgovor na: (#2635816)
Odgovori   +    2
[rename]
Drzi kar pravis, vendar so tudi med javnimi usluzbenci taksni, ki pomagajo stranki, so prijazni in dobronamerni.
Niso vsi enaki, zato je prav, da se o konkretnih svinjarijah pise tudi s konkretnimi imeni.
Dvomim pa tudi, da je ta birokrat samoiniciativno izdal odlocbo; konec koncev je moral nekdo podpisati, kar pomeni, da je slo za neko intervencijo od zgoraj....na osnovi prijave nekoga.
Kajti spet dvomim, da so birokrati proaktivni - da je prisel nek dan v sluzbo in si rekel, no poglejmo kje je doktorirala ta-in-ta in kako se podpisuje. Dvomim, da ve, kje je doktorirala Brenciceva, itd....
Ja, hudič je, ker imajo dostikrat neka navodila, ki so nezakonita, saj so v nasprotju z zakonom. Samo jaz nisem tam zaposlen in potem ne vem kaj točno tam piše.

Saj ta dotični birokrat je tudi rekel, da ima taka navodila. Tako, da lahko, da je potem načelnik ob soočenju z dejstvom, da točno poznam člen zakona, spremenil navodila oz. se je odločil, da jih bo njihova upravna enota ignorirala.

Saj jaz sem bil bolj vesel, da sem zadevo rešil tako, da je bilo za vse ok. In so potem od takrat dalje po zakonu delali.

Večkrat sem pisal, glede teh tujih jezikov. Pa kako se smešijo, ko imajo univerzitetno izobrazbo, 8 leti učenja angleščine, potem pa zahteva prevod enega stavka. No, moram reči, da se mi je lansko leto zgodilo, da je uslužbenka rekla, da prevoda ne rabim, ker ona pa razume angleško. Pet let nazaj je pa za isti stavek zahtevala prevod.

Sem si prav rekel, no vidite, počasi se bo pa morda le nekaj spremenilo. Samo vztrajati je treba. Je treba stalno vršiti pritisk. Sicer prijazno in vljudno, a vseeno ne odnehati.