Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Na vetrobranskem steklu vinjeta, kazen pa 500 evrov

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-265893 sporočil: 275
[Avto] Tema: Na vetrobranskem steklu vinjeta, kazen pa 500 evrov
[#2634727] 03.01.17 22:56 · odgovor na: bc123a (#2634708)
Odgovori   +    2
[bc123a]
Zapisal si kar nekaj neumnosti. Denar iz vinjet gre izkljucno za Dars, pa se zraven mora drzava primakniti, ce prav razumem. Iz svoje vinjete placujes za nazaj pozresne in goljufive gradbenike, ne pa javnega sektorja.

Drugic, seveda mora biti kazen za voznjo brez vinjete veckratnik cene, sicer bi se ljudje vozili brez vinjet, in jo "kupili" od nadzornika, ko bi jih zasacil.
Spoštovani bc123a, preberite še enkrat, potem se vprašajte glede neumnosti. Navedel sem primer, ko je nekdo, ki živi zelo daleč od slovenskih avtocest kupil vinjeto, vendar pa ni vedel da je vinjeta za kombi različna od tiste za avto, prodajalec ga tudi ni opozoril. Nato so mu zaračunali KAZEN in dodatno k temu je morali kupiti še vinjeto, tisto za kombi! Kazni - natančneje globe, pa so prihodek državnega proračuna, kupnina od vinjet pa gre DARS.
Za to, da imamo totalno represivno drzavo se moramo predvsem zahvaliti sodrzavljanom, ki pod razlicnimi izgovori vedno najdejo nacin, kako se cemu izogniti.
In kot sem zapisal foušiji in škodoželjnosti podprti z sovražnostjo do tistih ki cenijo svobodo, ustvarjalnost in odgovornost brez pretiranega vmešavanja države.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2634727

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[kartakofinance]
> Za to, da imamo totalno represivno drzavo se moramo predvsem zahvaliti sodrzavljanom, ki pod razlicnimi izgovori vedno najdejo nacin, kako se cemu izogniti.

In kot sem zapisal foušiji in škodoželjnosti podprti z sovražnostjo do tistih ki cenijo svobodo, ustvarjalnost in odgovornost brez pretiranega vmešavanja države.
Voznja brez vinjete je zate svoboda?

Glede izbrisanega zgoraj glej moj prejsnji tekst. V drzavah, kjer je prebivalstvo manj navajeno ciganiti, so lahko tudi organi bolj dobrohotni.

V sloveniji, kjer vsak tak primer postane "trik" za vse ostale, pa zal tezko. Zato najebejo tisti najbolj ranljivi, kot je tvoj primer rahlo dementnega starostnika.
depersin sporočil: 10.224
[kartakofinance]
Spoštovani bc123a, preberite še enkrat, potem se vprašajte glede neumnosti. Navedel sem primer, ko je nekdo, ki živi zelo daleč od slovenskih avtocest kupil vinjeto, vendar pa ni vedel da je vinjeta za kombi različna od tiste za avto, prodajalec ga tudi ni opozoril. Nato so mu zaračunali KAZEN in dodatno k temu je morali kupiti še vinjeto, tisto za kombi! Kazni - natančneje globe, pa so prihodek državnega proračuna, kupnina od vinjet pa gre DARS.
To je največja svinjarija, ki so jo naredili. Da imajo nekateri kombiji drugo vinjeto. V ostalih državah je ena vinjeta za vse, ne pa različne za različna vozila.

Strani: 1