Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-344601 sporočil: 148
Ja najlažje je vso zakonodajno in izvršilno oblast označiti za birokratsko drhal in in ponuditi rešitve, ki so na prvi pogled pravilne in všečne. Kot primer naj navedem rektorja mariborske univerze (prof Tičar). Menda izpolnjuje pogoje za upokojitv, hkrati pa mu še ni potekel voljeni rektorski mandat. Po tvojem naj bi imel pravico do pokojnine, hkrati pa bi lahko še naprej opravljal svojo službo rektorja univerze. Takih primerov, ko zaposleni izpolnjujejo pogoje za upokojitev, pa nočejo v pokoj, s tem pa odžirajo delovno mesto mlajšim, je veliko.
Če pogledamo v gospodarstvo, v obrtno dejavnost. Upokojeni obrtnik, ki bi prejemal pokojnino (ker je napolnil 40 let delovne dobe brez dokupa in je to njegova pridobljena pravica)in bi še naprej opravljal dejavnost bi pomenil nelojalno konkurenco tistemu, ki bi plačeval prispevke. Njegova urna postavka bi lahko bila za 50% nižja od tistega, ki mora vplačevati v zdravstveno in pokojninsko blagajno. Pred leti je bila afera z računovodkinjo, ki se je upokojila in še naprej delala preko svojega računovodskega servisa. Po določilih zakona bi morala vrniti prejete pokojnine. Kot ishaja iz članka, so sedaj našli rešitve, ki omogočajo in omejujejo delo upokojencev. Nekoč je bil predlog za tako imenovano malo delo, ki pa je bilo na referendumu zavrnjeno. Moje stališče je, naj se zaposlenini upokojijo, ko izpolnijo pogoje za upokojitev. S tem bodo sprostili delovno mesto za mlade. Hkrati podpiram delo upokojencev v omejenem obsegu.
Ne vem kje sem prebral misel, ki mi je bila všeč: Veliki problemi imajo enostavne lahko razumljive NAPAČNE rešitve.