Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[kajulci]
> [bc123a]
> > [alek14]
> > Kvaliteta/cena je edino merilo. Poreklo Slovenija je pri meni načeloma negativna karakteristika zaradi slabega nadzora.
>
> Meni pa ravno zaradi podcenjujocega odnosa do kvalitete, ki ga imajo (se vedno, nekateri) domaci proizvajalci za domaci trg. Ker se zanasajo na to, da se bo znamka "slovensko je" prodajala kar sama od sebe.

Avstrijci tudi propagirajo domace, avstrijsko, cel kup panojev imajo. Jaz ne razumem, kaj vas tako moti pri propagiranju domacega. To pocnejo vse drzave. Saj kupec ima izbiro in lahko kupi kar hoce, da pa propagiramo domace pa se meni zdi prav. Mene recimo zanima kvaliteta, ce je slovensko boljse kot tuje, kupim slovensko. Ce ne, kupim tuje. Drugace pa samo kot zanimivost, slovenski trg je znan po svoji konzumaciji shita, zato recimo nam prodajo krompir, ki je bil v Egiptu (se ne spomnim tocno kje) eno leto v zemlji, potem ga pa poberejo in prodajo nam. In cisto mozno je, da je bila ista zgodba z unim francoskim ogabnim krompirjem zadnjic iz Hoferja - to je tisto, na kar je Zidan mislil, ko je rekel, da k nam obcasno prodajo hrano nizke kvalitete. Cisto mozno je, da imajo v tujini boljsi nadzor nad kvaliteto, ampak to samo pomeni, da dobijo v svoje trgovine visjo kvaliteto, ostanek, ki je srot, pa prodajo k nam. V tujini nihce ne kontrolira, koliko casa je bilo recimo meso v zmrzovalnici, lahko je tudi eno leto, pa ga potem prodajo k nam. Zato je prav, da se propagira domace, ker ce bo folk bolj kupoval domace, bodo tujci prisiljeni k nam prodati izdelke visje kakovosti, kjer bodo garantirali kvaliteto, ali pa ne bodo prodali. To propagiranje kvalitetnega slovenskega jaz vidim kot sredstvo, s katerim mi tujce prisilimo v prodajo kvalitete na nas trg, to pa pozdravljam. In se nekaj, nekateri forumasi ste ze po defoltu prepricani, da je tuje bolj kvalitetno kot domace, in ravno to je razlog, da lahko tujci k nam prodajo kakrsenkoli srot. Ker ce bi v resnici iskali kvaliteto, ne pa samo tuje, bi tudi tujci k nam zares prodajali kvaliteto. Dokler pa ste prepricani, da je vse, kar je tuje, boljse od nasega, je pa to cista ideologija kot tista, da je domace boljse od tujega in je torej cisto iracionalna odlocitev. In ce smo ze pri tem, pa je bolje da gre iracionalnost v naso korist kot pa v korist tujcev.
Cuj jaz nimam predsodkov, dokler me slaba kvaliteta ne ugrizne. Nisem se dobil slabe južnoameriške govedine, slovensko pa že. V hoferju.