Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.922
Zadnja sprememba: najobj 16.12.2016 09:37
[bc123a]
> [miha00]
> > [bc123a]
> > > [Gustl]
> > > Kako to kakorkoli spremeni njeno situacijo sedaj?
> > >
> > > Nikjer nisem napisal, da je prostovoljno delo kul. Lahko je pa boljse od kavca.
> >
> > Se boljse je pa presolanje.

> Prešolanje v kaj? Naravoslovje, tehniko? Misliš, da na tem področju ni brezposelnih ali negotovih/kratkotrajnih zaposlitev? Naj se človek vsakih 5 let prešola?
>
> Poznam brezposelne naravoslovce, pa inženirje, ki delajo za 800 €. FDVjevce, ki so po brezposelnosti v Sloveniji v tujini našli službo na svojem področju in še zdaleč niso le natakarji in čistilke.
>
> Moje opažanje je, da nekega pravila ni. Velja samo eno v Sloveniji - veze in poznanstva. Nekje bolj, nekje manj. Tako v javnem kot v realnem sektorju.
>
> Prostovoljnega dela pa ne podpiram.
Seveda poznas brezposelne naravoslovce, saj tudi naravoslovni in tehnicni faksi niso imuni na to, da dajo diplomo nekomu, ki je samo dovolj vztrajen, drugace pa imaa dve levi roki.

Drugace pa presolanje je lahko tudi v kuharico, pa varilko (ja, ce govorimo o puncah). Zakaj to govorim? Moja boljsa polovica je tocno to naredila (sicer ne v varilko, ampak verjamem, da bi tudi tega bila sposobna) in mi je butasto to nabijanje o "referencah". Ker referenc je imela cel kup, pa ni nic pomagalo, dokler se ji pac ni nasmehnila sreca in je dobila ponudbo za orto zajebano delo (podjemna, malo ur na dan, svinjsko zgodnji urnik).

In tisto kar jo je potem razlikovalo od drugih je bilo to, da je pac bila pripravljena to delo sprejeti, edina.

Jebes prostovoljstvo, podprto s strani EU. Bedarija. Znizati je treba minimalno placo, ali pa jo povsem ukiniti, vsaj za ljudi brez delovne dobe.
... evo, to pa je to forum.finance.si/?ra...&m=1881223 , kar jaz na totem forumu trobim že celo večnost in to je to, kar je ameriškim delavcem trobil Trump, v Evropi pa bodo to šele začeli torbit, ker imajo v Evropi bolj dolgo lajtungo in vedno zamujajo ... khmm, ker tega europa.eu/rapid/expl...3BF125.jpg se z nobenim prešolanjem ne da rešit, reševanje z minimalnimi plačami pa je isti kurac kot s totimi www.finance.si/324752 indijskimi sužnji, ki delajo za 48 centov na dan, ker se namreč dela zato, da se tudi kupi in porabi vse tisto, kar se za minimalne plače naredi in so minimalne plače premalo ...

P.S.: oni indijski sužnji so pravzaprav na boljšem kot toti naši "prostovoljci", ker oni dobijo vsaj tistih 48 centov na dan in imajo zaradi nižjih stroškov življenja vsaj za hrano ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2632879

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[najobj]
> [bc123a]
> > [miha00]
> > > [bc123a]
> > > > [Gustl]
> > > > Kako to kakorkoli spremeni njeno situacijo sedaj?
> > > >
> > > > Nikjer nisem napisal, da je prostovoljno delo kul. Lahko je pa boljse od kavca.
> > >
> > > Se boljse je pa presolanje.
>
> > Prešolanje v kaj? Naravoslovje, tehniko? Misliš, da na tem področju ni brezposelnih ali negotovih/kratkotrajnih zaposlitev? Naj se človek vsakih 5 let prešola?
> >
> > Poznam brezposelne naravoslovce, pa inženirje, ki delajo za 800 €. FDVjevce, ki so po brezposelnosti v Sloveniji v tujini našli službo na svojem področju in še zdaleč niso le natakarji in čistilke.
> >
> > Moje opažanje je, da nekega pravila ni. Velja samo eno v Sloveniji - veze in poznanstva. Nekje bolj, nekje manj. Tako v javnem kot v realnem sektorju.
> >
> > Prostovoljnega dela pa ne podpiram.

> Seveda poznas brezposelne naravoslovce, saj tudi naravoslovni in tehnicni faksi niso imuni na to, da dajo diplomo nekomu, ki je samo dovolj vztrajen, drugace pa imaa dve levi roki.
>
> Drugace pa presolanje je lahko tudi v kuharico, pa varilko (ja, ce govorimo o puncah). Zakaj to govorim? Moja boljsa polovica je tocno to naredila (sicer ne v varilko, ampak verjamem, da bi tudi tega bila sposobna) in mi je butasto to nabijanje o "referencah". Ker referenc je imela cel kup, pa ni nic pomagalo, dokler se ji pac ni nasmehnila sreca in je dobila ponudbo za orto zajebano delo (podjemna, malo ur na dan, svinjsko zgodnji urnik).
>
> In tisto kar jo je potem razlikovalo od drugih je bilo to, da je pac bila pripravljena to delo sprejeti, edina.
>
> Jebes prostovoljstvo, podprto s strani EU. Bedarija. Znizati je treba minimalno placo, ali pa jo povsem ukiniti, vsaj za ljudi brez delovne dobe.

... evo, to pa je to forum.finance.si/?ra...&m=1881223 , kar jaz na totem forumu trobim že celo večnost in to je to, kar je ameriškim delavcem trobil Trump, v Evropi pa bodo to šele začeli torbit, ker imajo v Evropi bolj dolgo lajtungo in vedno zamujajo ... khmm, ker tega europa.eu/rapid/expl...3BF125.jpg se z nobenim prešolanjem ne da rešit, reševanje z minimalnimi plačami pa je isti kurac kot s totimi www.finance.si/324752 indijskimi sužnji, ki delajo za 48 centov na dan, ker se namreč dela zato, da se tudi kupi in porabi vse tisto, kar se za minimalne plače naredi in so minimalne plače premalo ...

P.S.: oni indijski sužnji so pravzaprav na boljšem kot toti naši "prostovoljci", ker oni dobijo vsaj tistih 48 centov na dan in imajo zaradi nižjih stroškov življenja vsaj za hrano ...
Imas boljso resitev? Meni se zdi TOTALNI absurd predpisovati za neko izobrazbo place, pod katerimi noben ni zaposljiv, potem pa kot alternativo ponujati prostovoljstvo, z NULA place. Bruh!

Strani: 1