Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zakaj ne marate svobode?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.405
[Glavni forum] Tema: Zakaj ne marate svobode?
[#2626863] 12.11.16 19:49 · odgovor na: smity (#2626848)
Odgovori   +    5
[smity]
v veter lahko preklinjaš tudi v avtokratskem režimu.

svoboda pomeni tudi odgovornost, v slovenskem primeru odgovornost, da če si podjetnik, da imaš to odgovornost, da je podjetje dovolj dobro da lahko izvaža, ker slovenski trg je premajhen.

Balkanska mentaliteta je pač, da skoraj vsak Balkanc zase misli, da je kralj sveta. V svobodni državi je klinac važno kaj balkanc misli, če ne boš delal ne boš jedel tako je pač v svobodni državi.

Svoboda ne pomeni da lahko delaš kar hočeš brez posledic!
Pa vendar, ko gre za ekonomsko svobodo, je Slovenija med najmanj svobodnimi v Evropi in svetu. Tako, da jaz res ne vem, kdo misli, da je kralj sveta? Se mi zdi, da smo Slovenci danes na stopnji, da imamo že tako poln kufr skorumpiranih oblastnikov, da bi nam bilo vseeno, tudi če bi bili del Avstrije.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2626863

Strani: 1

najobj sporočil: 31.926
[Glavni forum] Tema: Zakaj ne marate svobode?
[#2627056] 14.11.16 10:18 · odgovor na: sopranos (#2626863)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 14.11.2016 10:22
[sopranos]
> [smity]
> v veter lahko preklinjaš tudi v avtokratskem režimu.
>
> svoboda pomeni tudi odgovornost, v slovenskem primeru odgovornost, da če si podjetnik, da imaš to odgovornost, da je podjetje dovolj dobro da lahko izvaža, ker slovenski trg je premajhen.
>
> Balkanska mentaliteta je pač, da skoraj vsak Balkanc zase misli, da je kralj sveta. V svobodni državi je klinac važno kaj balkanc misli, če ne boš delal ne boš jedel tako je pač v svobodni državi.
>
> Svoboda ne pomeni da lahko delaš kar hočeš brez posledic!
Pa vendar, ko gre za ekonomsko svobodo, je Slovenija med najmanj svobodnimi v Evropi in svetu. Tako, da jaz res ne vem, kdo misli, da je kralj sveta? Se mi zdi, da smo Slovenci danes na stopnji, da imamo že tako poln kufr skorumpiranih oblastnikov, da bi nam bilo vseeno, tudi če bi bili del Avstrije.
... alzo, če jaz zdaj tebe (in Avblja) prav razumem, v Sloveniji še vedno ni dovolj ekonomske svobode, pa čeprav je pri nas zdaj že skoraj vsak odrasel človek samostojni podjetnik ... OK, če tudi ti misliš, da postati samostojni podjetnik ni svobodna odločitev posameznika, ampak je zaradi povampirjenih lastnikov kapitala oziroma delodajalcev slovenski človek v to prisiljen, potem se seveda strinjam s tabo, da v Sloveniji ekonomske svobode ni ... no, ampak nisem glih najbolj ziher, da si v našem vedno bolj prevladujočem neoliberalnem kapitalizmu na to vrsto ekonomske nesvobode mislil ...

P.S.: če pozabim na Avbljevo standardno - očitno je plačan po številu napisanih besed - ideološko nakladanje, bi res rad vedel, kaj v svoje excelove tabele vnašajo in na osnovi česa se toti majstri v The Heritage Foundation odločijo, kaj je to ekonomska svoboda oziroma če bo za njih in za Avblja prava ekonomska svoboda šele takrat, ko bomo čisto vsi ljudje - danes ja, jutri ne - zaposleni prekarni delavci, ki jim pri nas tako lepo in lažnivo rečemo, da so svobodni samostojni podjetniki ...

Strani: 1