Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Krik malomeščanske levice – napad na Uber

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-200699 sporočil: 2.054
[FIN-311684]
> [peterfrankl]
> Primerov je ničkoliko. Delovna inšpekcija v novinarskih hišah, denimo, redno preverja, kakšne statuse imajo njihovi sodelavci. To včasih počno skupaj s Fursom.

Primer iz prakse. Računalniški programer želi opravljati delo preko svojega espeja in ne želi podpisati že večkrat ponujene pogodbe o zaposlitvi. Kakšne so v tem primeru pristojnosti delovne inšpekcije in Fursa? Na podlagi česa naj oglobijo delodajalca? Kaj je delodajalec kršil? Programerja potrebuje, z veseljem bi ga zaposlil, programer pa tega preprosto ne želi.
Seveda da noben programer tega ne želi, če bi mu ponudil primerno plačo bi sprejel. Ali vam mogoče še ni jasno da jaz kot 'freelander' programer lahko delam za tujega delodajalca, ki me temu primerno plača, po domače povedan kake 5x več kot mi vi ponudite kot SP-jevcu in 10x več kot bi dobil plačo. In ne nazadnje, jaz bi bil pripravljen delati za 2x tistega kar bi mi vi ponudili, pa čeprav je to ševedno manj kot pol tistega kar dobim sedaj. Imeti za opravičilo, da vse povrsti plačujete malo bolje kot minimalca, da so razmere slabe in je trg krut, v resnici ne zdrži, ker ste pač samo na nivoju navadnih kramarjev.

PS Seveda še vedno plačujem cesarju kar je cesarjevega in me vsako leto šokira kako je država pogoltna ko dobim odločbo o dohodnini.