Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Krik malomeščanske levice – napad na Uber

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.922
Zadnja sprememba: najobj 04.11.2016 09:44
[FIN-311684]
> [peterfrankl]
> Primerov je ničkoliko. Delovna inšpekcija v novinarskih hišah, denimo, redno preverja, kakšne statuse imajo njihovi sodelavci. To včasih počno skupaj s Fursom.
Primer iz prakse. Računalniški programer želi opravljati delo preko svojega espeja in ne želi podpisati že večkrat ponujene pogodbe o zaposlitvi. Kakšne so v tem primeru pristojnosti delovne inšpekcije in Fursa? Na podlagi česa naj oglobijo delodajalca? Kaj je delodajalec kršil? Programerja potrebuje, z veseljem bi ga zaposlil, programer pa tega preprosto ne želi.
... alzo, če jaz zdaj Perota in tebe prav razumem, delovne inšpekcije in Furs delodajalcem onemogočajo ali vsaj ovirajo vsako delo izven redne zaposlitve, ampak če bi toti tvoj primer iz prakse resnično držal, bi se pol Slovenije ustavilo, ker si pol Slovenije zagotavlja svoje poslovanje z outsourcanjem vsega, kar sama ne zna, se ji ne splača ali pa noče delati, da lahko z direktorji povezani outsorcerji mastno služijo ... evo, in toti tvoj programer je pač zgruntal, da bo za isto delo od znanega (rednega) naročnika dobil nekajkrat večje plačilo, kot pa če bi se pri znanem (rednem) naročniku redno zaposlil, tako da tvoj primer nima absolutno nobene zveze s totimi www.finance.si/88487...kem-Uberju iz zagrebške podružnice Uberja, ki jih Pero tako hvali, dokler ga ne bodo prekucnili v kakšen jarek in ne bo noben nič kriv ...

P.S.: ne vem, če bo to prebral, ampak Perotu bi priporočal, da najprej zelo jasno napiše, o kateri izmed mnogih verzij Uberja v obtoku sploh piše, potem pa si naj kljub svojemu navdušenju prebere še kakšen komentar malomeščanskega levičarja bc123a na totem forumu ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2624340

Strani: 1

peterfrankl sporočil: 436
[Glavni forum] Tema: Krik malomeščanske levice – napad na Uber
[#2624341] 04.11.16 09:47 · odgovor na: najobj (#2624340)
Odgovori   +    2
Dragi moj,
veš da te berem. Samo ti ne bereš mene ... :-)
V tekstu jasno pišem, da opisujem najbolj razširjeno Uberjevo storitev. Res pa je, da nisem izrecno napisal, da gre za storitev Uber x. Ko sem se pustil malo poučiti, so mi večji strokovnjaki kot sem sam, povedali, da ta storitev nima zveze z delitveno ekonomijo, gre za precej običajno storitev taksi prevoza, ki ga podpira aplikacija. Zato v tekstu ni nikjer omenjena delitvena ekonomija.
Ok?
Lep pozdrav,
Peter

Strani: 1