Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Slamnati možje profesorja Damijana

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

mimoidoci sporočil: 6.001
[Glavni forum] Tema: Slamnati možje profesorja Damijana
[#2619939] 06.10.16 15:04 · odgovor na: najobj (#2619904)
Odgovori   +    6
[najobj]
> [rename]
> Res je, premlad si.
> Premlad, da bi razumel.
> Jaz pa prestar, da bi se mi dalo začeti pri A.

... ja, Tadejeve kolumne tukaj na Financah je res težko razumet, ko že nekaj let piše samo še o (finančnih) pizdarijah, v katere se je kljub vsemogočnem svobodnem trgu zapletel neoliberalni kapitalizem ...

Ne vem kako ti bereš Tadeja, ampak očitki v njegovih člankih ne letijo na nekakšen vsemogočni svobodni trg in neoliberalizem, temveč letijo na dogovorno ekonomijo in na spolitizirane ukrepe, ki so neracionalni, nedomišljeni, centralistični, so del EU ali SLO regulative in birokratskih dogovorov ter preferirajo nekatere države oziroma neenako obravnavajo stranke udeležene v različnih zgodbah. Skratka, lastnike lahko razlasti kvečjemu socializem ali njegova anomalija - EU tip centraliziranega kapitalizma z dekreti.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2619939

Strani: 1

najobj sporočil: 31.925
[Glavni forum] Tema: Slamnati možje profesorja Damijana
[#2619949] 06.10.16 15:57 · odgovor na: mimoidoci (#2619939)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 06.10.2016 16:00
[mimoidoci]
> [najobj]
> > [rename]
> > Res je, premlad si.
> > Premlad, da bi razumel.
> > Jaz pa prestar, da bi se mi dalo začeti pri A.
>
> ... ja, Tadejeve kolumne tukaj na Financah je res težko razumet, ko že nekaj let piše samo še o (finančnih) pizdarijah, v katere se je kljub vsemogočnem svobodnem trgu zapletel neoliberalni kapitalizem ...
Ne vem kako ti bereš Tadeja, ampak očitki v njegovih člankih ne letijo na nekakšen vsemogočni svobodni trg in neoliberalizem, temveč letijo na dogovorno ekonomijo in na spolitizirane ukrepe, ki so neracionalni, nedomišljeni, centralistični, so del EU ali SLO regulative in birokratskih dogovorov ter preferirajo nekatere države oziroma neenako obravnavajo stranke udeležene v različnih zgodbah. Skratka, lastnike lahko razlasti kvečjemu socializem ali njegova anomalija - EU tip centraliziranega kapitalizma z dekreti.
... o, glej, glej, mimoidoči je spet prišel mimo ... čuj, jaz berem Tadeja dobesedno, ko piše o pizdarijah v aktualnem globalnem svetu, zato pa sem v P.S.-u svojega posta tukaj zgoraj napisal, da je neoliberalni kapitalizem kot drug Tito, ker ne ve, kaj bi moral preprečit (= dogovorno ekonomijo in spolitizirane ukrepe, ki so neracionalni, nedomišljeni, centralistični, so del EU ali SLO regulative in birokratskih dogovorov ter preferirajo nekatere države oziroma neenako obravnavajo stranke udeležene v različnih zgodbah), da bi vsemogočni svobodni trg res deloval, kot bi se za vsemogočni svobodni trg spodobilo ... khmm, karkoli že to pomeni ...

P.S.: če Rok in forumski neoliberalci vidite neoliberalni kapitalizem še kjer drugje kot v EU in ZDA, kjer so (bile) pizdarije, o katerih piše Tadej, potem morate to lepo povedat, pa ne bo nesporazumov ... no, je pa malo nerodno, da za brez pizdarij delujoči neoliberalni kapitalizem tako čez palec na planetu Zemlji potem od velikih ostanejo samo Rusija, Kitajska, Indija, Avstralija in tisti mali reveži v Afriki, Aziji in Južni Ameriki ...

Strani: 1