Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Deutsche Bank in kavelj 22

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.922
[Glavni forum] Tema: Deutsche Bank in kavelj 22
[#2619712] 05.10.16 14:50 · odgovor na: anon-333107 (#2619685)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 05.10.2016 14:51
[FrRoSt]
> [najobj]
> ... čuj, TadejK ... evo, ker v članku o tem nič ne pišeš, mene zdaj zanima, če sem samo jaz citiran stavek razumel, da se EU in posledično celemu svetu neizogibno obeta še ena finančna kriza, čeprav se prejšnja še ni niti dobro ohladila in čeprav bi se po zagotovilih zagovornikov vsemogočnosti trga moral novi finančni krizi globalni neoliberalni kapitalizem za prmejduš sam od sebe izogniti ...
>
> P.S.: v socializmu so bile nenehne reforme nujno potrebne zaradi preobrazbe človeka v človeka in materialistične dialektike prehoda iz kapitalzma v komunizem, karkoli že to pomeni ... no, ampak če malo pomislim, tudi globalni neoliberalni kapitalizem deluje po sistemu "iz poraza v poraz do končne zmage" ...
Kakšno krizo pa ti zdaj vohaš??

Še iz enega dreka nismo ven zlezli, pa te že skrbi, da bomo padli v drugega??
... eh, jaz nič ne voham, ampak voha Tadej, ker je tistem delu, ki sem ga jaz citiral, ti pa ga nisi, on zelo jasno napisal, kaj se je zgodilo z delnicami Lehman Brothers oziroma da je že v 16 mesecih pred tem stečajem Lehman Brothers izgubil več kot polovico vrednosti in isto se zdaj dogaja s tečajem delnice Deutsche Bank ...

P.S.: ker Tadej vedno protestira, če ga kdo narobe razume ali interpretira, meni pa ni nič odgovoril, to jaz pač razumem, da se z mano strinja, sploh če pomislim, da mi je pred časom v podobnem primeru to že izrecno napisal ... OK, mogoče se z mojim P.S.-om ne strinja glih v celoti, ampak to so nianse, ki so v glavnem že polpretekla preteklost ...