Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Deutsche Bank in kavelj 22

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.922
[Glavni forum] Tema: Deutsche Bank in kavelj 22
[#2619631] 05.10.16 09:53
Odgovori   +    9
... Desetletni grafikon prispeva svoj delež tudi k ovrženju teze, češ da finančne krize, ki je sledila stečaju investicijske banke Lehman Brothers 15. septembra 2008, nikakor ni bilo mogoče niti slutiti; tečaj delnice Deutsche Bank, ene najbolj vpletenih v izdajanje izvedenih finančnih instrumentov in trgovanje z njimi, je že v 16 mesecih pred tem stečajem izgubil več kot polovico vrednosti. ...

... čuj, TadejK ... evo, ker v članku o tem nič ne pišeš, mene zdaj zanima, če sem samo jaz citiran stavek razumel, da se EU in posledično celemu svetu neizogibno obeta še ena finančna kriza, čeprav se prejšnja še ni niti dobro ohladila in čeprav bi se po zagotovilih zagovornikov vsemogočnosti trga moral novi finančni krizi globalni neoliberalni kapitalizem za prmejduš sam od sebe izogniti ...

P.S.: v socializmu so bile nenehne reforme nujno potrebne zaradi preobrazbe človeka v človeka in materialistične dialektike prehoda iz kapitalzma v komunizem, karkoli že to pomeni ... no, ampak če malo pomislim, tudi globalni neoliberalni kapitalizem deluje po sistemu "iz poraza v poraz do končne zmage" ...