Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Endimion sporočil: 10.333
Poskusiva drugače.

Imaš dve trgovini. Samo dve. Ni jih 30. Kolikšen manevrski prostor imaš pri pogajanjih za ceno? Bolj uboge..

In ker sta ta dva trgovca bolj ali manj Homo Sapiensa, se bosta slej al prej našla v neki malo boljši zidanici... In zjebala tebe kot kupca. Ker si bosta dogovorno razdelila trg. Ker to lahko. Ker sta samo dva.

Se bom navezal na moj prejšni post kjer sem odgovarjal Blažu.

Firma o kateri sem govoril, je bila takrat 4. Največji elektroinštalater v državi. Kaj so naredili Big Bossi. En sestanek na mesec nekje... Pa je blo zmenjeno kdo bo kaj delal. Jaz to ti ono... Ponudbe smo en drugemu pošiljali in jih frizirali. Stvar je delovala dokler ni en ratal špilferderber pa zajebal vse ostale. A ceno dogovarjanja med proizvajalci je na koncu plačal kupec.

Ena Slovenija ma fullllll pogajalsko moč pri denimo Glaxo-Smith-Kline. Ali pa Bayerju.

Teža kupca je zelo odločilen faktor. Naše bolnice te robe ne skurijo toliko da.. Bi lah dobili količinski popust za nemčijo ki je 40x večji trg. Po prebivalcih. Kamoli po GDP ju.

V firmi kjer delam zdaj imamo dobavitelja. Pri njem dela folk tut ponoči da zadosti našim potrebam. In cene so nižje kot za male stranke. Je pa res da ta dobavitelj dobi od nas konkretno cifro denarja vsak mesec. Dokler bo konkurenčen cenovno in terminsko ima posel.

Bi kurac jaz kot Endimion dobil enake plačilne in terminske pogoje...

Ker sem velikostno palček napram onemu velikemu. Malemu ponudiš. Velikemu ustrežeš. Tako to v poslu gre.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2619121

Strani: 1

anon-207617 sporočil: 6.899
[Endimion]
Poskusiva drugače.

Imaš dve trgovini. Samo dve. Ni jih 30. Kolikšen manevrski prostor imaš pri pogajanjih za ceno? Bolj uboge..

In ker sta ta dva trgovca bolj ali manj Homo Sapiensa, se bosta slej al prej našla v neki malo boljši zidanici... In zjebala tebe kot kupca. Ker si bosta dogovorno razdelila trg. Ker to lahko. Ker sta samo dva.

Se bom navezal na moj prejšni post kjer sem odgovarjal Blažu.

Firma o kateri sem govoril, je bila takrat 4. Največji elektroinštalater v državi. Kaj so naredili Big Bossi. En sestanek na mesec nekje... Pa je blo zmenjeno kdo bo kaj delal. Jaz to ti ono... Ponudbe smo en drugemu pošiljali in jih frizirali. Stvar je delovala dokler ni en ratal špilferderber pa zajebal vse ostale. A ceno dogovarjanja med proizvajalci je na koncu plačal kupec.

Ena Slovenija ma fullllll pogajalsko moč pri denimo Glaxo-Smith-Kline. Ali pa Bayerju.

Teža kupca je zelo odločilen faktor. Naše bolnice te robe ne skurijo toliko da.. Bi lah dobili količinski popust za nemčijo ki je 40x večji trg. Po prebivalcih. Kamoli po GDP ju.

V firmi kjer delam zdaj imamo dobavitelja. Pri njem dela folk tut ponoči da zadosti našim potrebam. In cene so nižje kot za male stranke. Je pa res da ta dobavitelj dobi od nas konkretno cifro denarja vsak mesec. Dokler bo konkurenčen cenovno in terminsko ima posel.

Bi kurac jaz kot Endimion dobil enake plačilne in terminske pogoje...

Ker sem velikostno palček napram onemu velikemu. Malemu ponudiš. Velikemu ustrežeš. Tako to v poslu gre.
Tako.

Še nekaj o dogovarjanju - ja normalno da se dogovarjamo, in da "ceno plača kupec". In normalno da slej ali prej nekdo rata špilferderber. Ker tudi V DOGOVARJANJU JE TRG!

Če se midva zmeniva za dvojno maržo, bova sodelovala nekaj časa. Čese zmeniva za zgolj 20% povišano maržo, bova sodelovala že dlje, ker za 20% ni vredno skakat v zelje in podkupovat in se jebat in uničt sodelovanja.

Če pa sva se zmenila za štirikratno maržo (od neke brake-even jedva nad vodo maržice), bom pa seveda imel veliko apetitov, da te pri tavelikem poslu zajebem, in namesto da ti prodaš po štirikratni jaz prodam po 3,8 kratni :-)

In nad temi dogovorjenimi maržami budno bdi proizvajalec, in s svojo neuničljivo macolo udari po dogovornikih, če so šli predaleč. ali zato, ker bo izgubljal konkurenčnost napram konkurenci, ali pa zaradi favšije - ker bi lahko njemu več ostalo, če je pri kupcih toliko lufta... zakaj bi puščal distributerjem.

Ta zadnječasna moda o nekih "poštenih razpisih" in "tržnih cenah" je ista stvar kot pizdenje nad tem, da je politika pokvarjena. Ja je, tam nekje odkar obstaja šloveštvo.

Spet, sploh nisem šel v skupne stroške tega, da bi se brez dogovarjanja porabilo trikrat več delovnih ur pri distijih in tudi do dvajsetkrat več ur pri resellerjih za isto ponudbo. Ja, včasih stranka pošlje povpraševanje tudi na dvajset koncev. In pol devtnajst ljudi dela neke ponudbe za brezveze. To vem, ker sem kot disti od vseh dvajsetih dobil povpraševanje za isto stvar. To je seveda ekstrem, ampak pet ali šest komadov pa ni nič nenavadnega.

In slej ko prej tut resellerji pogruntajo, da se to ne splača, in se probajo med seboj in še bolj z menoj zmenit "katera stranka je od koga".

In vse to je najbolj normalna stvar na svetu.

Strani: 1