Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

drugmirko sporočil: 1.301
[hansi]
Ne želim prepričati prepričanega.
:)... jaz tudi ne. oziroma, "se'm zdi" da rečeno zelo drži tudi v "obratno smer"... ;) :)
tebi so, zaradi tvojih osebnih prefernc in potreb razlike, ki "premium" ločujejo od ostalih., pač nepomembne. in s tem ni prav nič narobe. jaz samo pravim, da to ni argument za to, da "razlik ni", ker pač so. sicer res "marketinško potencirane" in z vsako generacijo vozil vse manjše, so pa vseeno. koliko so komu pomembne, opazne ali celo "potrebne", pa je stvar vsakega posameznika...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2619009

Strani: 1

anon-280035 sporočil: 121
[drugmirko]
> [hansi]
> Ne želim prepričati prepričanega.

:)... jaz tudi ne. oziroma, "se'm zdi" da rečeno zelo drži tudi v "obratno smer"... ;) :)
tebi so, zaradi tvojih osebnih prefernc in potreb razlike, ki "premium" ločujejo od ostalih., pač nepomembne. in s tem ni prav nič narobe. jaz samo pravim, da to ni argument za to, da "razlik ni", ker pač so. sicer res "marketinško potencirane" in z vsako generacijo vozil vse manjše, so pa vseeno. koliko so komu pomembne, opazne ali celo "potrebne", pa je stvar vsakega posameznika...
Definitivno se strinjam z mirkom. Razlike so, velike in očitne. V zadnjih letih sem med drugim bolj pogosto vozil tudi Volva S60, Audija A4, Passata in Opel Insignio. Tedenesnko sem vozil na daljših relacijah po Balkanu (avtocesta + navadna cesta z več ali manj ovinki, z več ali manj luknjami,...). Letno naredim do 50.000 km, tako da verjetno lahko verodostojno podajam te trditve.

Ko sedeš v Volva, takoj opaziš kvaliteto izdelave in materijalov (kljub temu da je notranjost dolgočasna), bistvena razlika pa je v ergonomiji, ko si po 6 - 8 urah vožnje še vedno sorazmerno svež.

Audi je po kvaliteti izdelave blizu, v egonomiji pa je že manjša razlika.

Do Passata je taka razlika, kot je razlika v ceni omenjenih avtomobilov. Ja, avto je zelo kvaliteten, super družinski avto... ampak neprimerljiv, ko se po sedmih urah zliješ iz avta. Komaj stojiš na nogah (če malo pretiravam :-)).

Insignia (čeprav se mi zdi v primerjavi s Passatom cenovno primerljiva) pa je klump, katastrofa od avta. Ja, na pogled čisto soliden avto, ampak že ko se zapelješ na avtocesto, se pri 150 km/h skoraj ne moreš pogovajati, sorazmerno neudoben,...

Tako da, ja. Za vikend voznike so vsi našteti avtomobili sorazmerno kvalitetni in solidni družinski avti, je pa med njimi ogrooooomna razlika. Mondea še nisem vozil, sem pa močno prepričan, da od Passata bistveno ne odstopa, kar se tiče ergonomije.

O kvaliteti izdelave in poprodajnih storitvah omenjenih avtov tokrat ne govorim. Koliko sem imel samo težav s kvalitetnim servisiranjem Volva raje ne bi!

Strani: 1