Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek »Kje so moje delnice NKBM?« #pozabljenedelnice

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-269017 sporočil: 19
[Glavni forum] Tema: »Kje so moje delnice NKBM?«
[#2618829] 29.09.16 10:53 · odgovor na: anon-49383 (#2618811)
Odgovori   +    13
Tudi odgovor EU sodišča sem prebral; pa ne le enkrat. Nikjer ne zasledim podatka, da bi bile NLB, NKBM, Celjska banka v stečaju. Tega sodba EU sodišča v Leksemburgu ne opisuje.
Dejstvo pa je, da so taiste banke imele 30.9.2013 po enih podatkih pozitiven, po drugih pa negativen kapital. Kaj je res vedo le posvečeni, ki pa te podatke skrivajo.

Pa še to. Tudi kakšen stečajni postopek sem že spremljal, pa se je kar precejkrat zgodilo, da so bili upniki poplačani. Ne sicer 100%, ampak z določenimi % v skladu s stečajno bilanco, ki jo običajno pripravi stečajni upravitelj.
Očitno so bili to v tem primeru revizorji EY ipd. Od kdaj so oni stečajni upravitelji?

Tako, kot je povedal ob razglasitvi sodbe EU sodišča SLO predstavnik EU sodišča g. Marko Ilešič.
Lahko se poreže upnike, kot so npr. podrejenci, vendar nikakor ne več kot v primeru uvedenega stečajnega postopka in v skladu s tem stečajne mase, ki mora biti ustrezno razdeljena med upnike.
In tu je hakeljc, ki ga ne poznamo. Ne poznamo bilanc stanja, ne poznamo predpostavk, stačaja ni bilo, upniki pa 100% ostriženi.
Nekaj tu ne štima.