Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-316054 sporočil: 125
Berem komentarje - po moje se po nepotrebnem napada razne dobavitelje in posrednike. Oni delajo posel in to legalno. Problem so pohlepni in koruptivni zdravniki, ki jim to omogočajo, da sami dobijo v žep provizije.
Podobno je pri čakalnih vrstah.Tudi tam so glavni krivci pohlepni zdravniki, katerim čakalne vrste generirajo dodatne zaslužke "popoldan". Kje je sedaj Hipokratova prisega ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2618340

Strani: 1

anon-24983 sporočil: 7.885
[margoo]
Berem komentarje - po moje se po nepotrebnem napada razne dobavitelje in posrednike. Oni delajo posel in to legalno. Problem so pohlepni in koruptivni zdravniki, ki jim to omogočajo, da sami dobijo v žep provizije.
Podobno je pri čakalnih vrstah.Tudi tam so glavni krivci pohlepni zdravniki, katerim čakalne vrste generirajo dodatne zaslužke "popoldan". Kje je sedaj Hipokratova prisega ...
Ma to je vse zlizano. Sem na svoje oči videl kako to poteka. Ne more pa biti krivec samo bolnica, ki to nabavlja, isto je krivec ZZZS.
No vem, kako so preplačevali tam okoli leta 2000, od 100 do 150%, pa ni bilo nobene bolnice zraven. Recimo prišla roba iz Japonske v skladišče tam za 5-6 tolarjev, ZZZS je to plačal, ko je prišlo do končnega uporabnika po 13-15 tolarjev. In to je ostalo ves ta čas do danes, samo problem je ko je danes denarja manj, oziroma potrebe večje.
No enkrat so se na ZZZS naprdnili in rekli, da ne bodo plačali več kot stane to zunaj. In lenuhi niso mogli sami preveriti koliko to stane zunaj, ampak so naložili temu naj jim predloži. No ta je imel poslovne partnerje, pa mu je oni v Nemčiji naredil ustrezen cenik in poštempljal, tako da je potem še poceni izpadel.
No kdo pri tem služi ? Za vse ne vem, za nabavnike ne vem da bi služili. Služili so reveži oni z malimi plačami - zdravniki in medicinske sestre. Ja tudi sestrice spodaj brez niso vse nedolžne.
Postlala je pa država. Recimo ko je prodajal ono šaro, je moral imeti za polovični delovni čas imeti zaposlenega zdravnika in medicinsko sestro. No zdravnika sem videl enkrat na novoletni zabavi, medicinsko sestro pa enkrat poleti, da mi je dren delala, ko jo je malo nagnal delat.
No potem je imel še medicinske sestre po bolnicah, ki so ono razpečevale in za to dobile procent. No v enem mesecu je ono več naneslo kot plača.
Pa tukaj razpis nima veze, če se prijavijo sami domači, to so vsi zlizani. Vem kako je ta delal s Salusom, nekaj je on njim dal s 30% popusta, nekaj oni njemu, tako da so si lepo razdelili, kakšna konkurenca....
No lekarne so pa imele 20% popust na končno ceno, ki jo je plačal ZZZS, se pravi je bila marža 25% in ne kot serjejo da nimajo niti 5%.
No firma mu je bila pa jaka, kako je služil bo dosti naslednje. Lahko so vsi šli na dopust, ne vem koliko jih je bilo 4 ali 5, jaz sem pa 3 tedne sam delal, pa niti nisem vsak dan, edino skladiščnika sem imel, da je dvakrat na teden ono robo razvozil, pa ono medicinsko sestro, da mi je dren delala, ko sem jo moral še vse učiti od začetka, ker je bila prvič sploh v firmi. No v bistvu bi rabil samo še 2, enega za nabavo, drugega za računovodstvo.
No zaslužil je pa toliko, da je v parih letih naredil novo hišo, nabavil cel vozni park, kupil jahto in kupil tudi poslovne prostore pa to še višek, da je imel prazno, pa še v kufru je denar v švico nosil. No je prišel tudi med 100 najbotejših Slovencev.

Eto tako se biznisi dogajajo, pač eni bogatijo, drugi lepo lončke pristavijo...

No o kakem trgu pa tukaj lahko samo sanjate. Ga ni tudi zunaj. A je to trg, da je moral 2 leti prositi, da je sploh dobil robo ? Cela Slovenija tako majhna, da sploh ni bil zanimiv. Zdaj če se prav spomim je Baxter moral prosit, Angleže.

Heh, včasih si moral imeti partijsko knjižico da si bil lahko šef, danes pa moraš vsem pustiti, da se okoriščajo, če hočeš biti šef, če se že sam ne okoriščaš.

Strani: 1