Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Bo romunski vlak prehitel hrvaškega?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-15342 sporočil: 8.014
[Glavni forum] Tema: Bo romunski vlak prehitel hrvaškega?
[#2616307] 14.09.16 08:58 · odgovor na: bobek13 (#2616295)
Odgovori   +    23
> > [bobek13]
> > če pomislim na to, da so hrvaška podjetja v zadnjih letih pokupila kar nekaj slovenske "srebrnine" in še se ozirajo po novih - kako gre to skupaj???
>
> [TadejK]
> Tako, da Hrvati, vsem svojim slabostim navkljub, vseeno nimajo "domače trojke", ki bi bila pripravljena vse domače razglasiti za ničvredno in s sklicevanjem na ukaze s severozahoda prodati za fičnike, če si za to lahko obeta petmestno plačo na že omenjenem severozahodu.
>
> Mi pa smo imeli eno "domačo trojko", in še preden je v celoti odšla na smetišče zgodovine, že nastaja druga.

[bobek13]
res ne razumem, sem kaj narobe vprašal? nekak nisem navajen takšnega cinizma od tebe...
Nič nisi narobe vprašal, po mojem je vprašanje na mestu in sem ti odgovoril, nič cinizma. Hrvati se med seboj stalno kregajo, ampak ko ocenijo, da nekdo od zunaj hoče nekaj, kar za Hrvaško pod črto ne bo dobro, pa v hipu vsi njihovi skladi, njihove banke, njihovi politiki vseh barv, vsi stopijo skupaj in rečejo "Ne! Od zunaj nas pa nihče ne bo j*bal!". In začno tudi ***izvajati konkretne aktivnosti***, ne zgolj besedičenje.

Poglej, kako so vse hrvaške stranke družno za izstop iz arbitraže, ker je tam pač Hrvaški slabo kazalo. Nič kaj dosti ne pogrevajo, kdo je kriv, da so šli v arbitražo, zdaj je bistveno, da gredo ven! In podobno se nobena stranka ni obregovala v Todorićev prevzem Mercatorja, pa Atlanticov prevzem Droge Kolinske, pa ..., vsi vseh barv so vsakič vrteli telefone, da so razni UniCrediti dali kredit pa še reprogram obstoječih zraven, pa razne agencije dale dovoljenje, ipd.

Pri nas se je pa "domača trojka" postavljala na trepalnice, da bi ja NKBM predstavili kot čim manj vredno, pa da bi jo ja prodali čim ceneje in čim prej. Ker me imate vsi že bojda poln kurac, nisem namenil nobene kolumne temu, kako je avgusta letos EK potihem Portugalski SPET podaljšala rok za prodajo Novo Banco ŠE za eno leto, ker jim Apollova ponujena kupnina ni bila dovolj dobra. Pri čemer cel kup medijev ploska, da smo "končno" le prodali to sranje. Ko to "sranje" takoj po prenosu lastništva na kaslc parking v davčni oazi temu kaslcu izplača sedemmestne dividende iz lanskega dobička, pa ti isti mediji to izplačilo iz "sranja" čudežno vsi po vrsti spregledajo! Pi*da, ta dobiček je nastal v letu 2015 v lasti RS in pod upravo in nadzorom iz RS, pa so ga izplačali kaslcu, in to bojda iz banke ki je ful ful hudo sranje. Je res težko razumeti, da sem ob tem pač kritičen in ciničen?

Skratka, nič nisem želel biti nesramen do tebe ali tvojega vprašanja, samo povedal sem pač, kaj je po mojem odgovor na to tvoje vprašanje. Tako sprostituiziranih odločevalcev, kot jih imamo mi, od Mavka, Škrubeja in Bratuškove (ki so pognali stran desetmestni znesek, da bi dobili petmestno plačo na DUTB / EBRD / EK) prek celotne klike na BS (beri tole: www.portalplus.si/17...cna-iskra/ ) in tudi nova vlada vse bolj rine v to smer (beri tole: www.finance.si/8848509 ). Pri čemer polovica slovenije ploska, in večina zato, ker NOČEJO (ne, ne da ne zmorejo, nočejo) razumeti, da je tu pod črto ***škoda za vse Slovence***, ki se meri v milijardah, ne glede na floskule o prihrankih za davkoplačevalce.

Je pač ogabno, pa tudi sam z manj ogabnimi besedami kot temi zgoraj tega ne znam povzeti.