Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bobek13 sporočil: 4.301
[crt]
> [bobek13]
> zabavno... ta forum je bomba, od debat o second coming of Marx (utd/helimoney/brezdelje...) preko Keynosove Euthanasia of the rentier smo zdaj prisli se do 60letne delovne dobe...

moras pravilno razumet pojem delovne dobe v kontekstu penzijskega sistema... ni pomembno, da je to doba, znotraj katere delas - pomembno je to, da je doba, znotraj katere vplacujes v penzijski sistem. ce bi bil brezposeln in hkrati enako vplaceval, bi to bilo za penzijsko blagajno prav isti kurac :) tako kot je zanjo isti kurac, ce denar pride od prispevkov na place ali od davka na karkoli-ze-saj-ni-vazno-sam-da-je.

in za probat je v agoniji pac vse... od bolj navijanja prispevkov prek bolj navijanja davkov pa do transferjev in cistega printanja. odvisno od tega, katera politicna skupina je kdaj mocnejsa. se zlasti znotraj tiste drzave, ki ima ali svojo emisijsko banko ali pa, kako bi rekel, pomemben vpliv pri tisti, ki je "od vseh".
to je jasno, sam ta knjiga/clanek govori o dejanskem "delu", prilagojeno/prekvalificirano/skrajsano/whatever ma se vedno govori o delu... ne pa cohanju jajc... :-)))

pod crto, zabavno se mi zdi, da po eni strani se menimo kot da so takoj za naslednjim ovinkom casi, ko nam bodo vse roboti nardili, mi se bomo pa cohali in utdje kasirali, a po drugi strani, ko pridemo do dejanskih "robotskih" resitev v sedanjosti, recimo noben pretirano optimisticen "prismuknjenec" ne vidi da bi "tesle" in googlmobili bili samostojni in the forseable future... mi nekak deluje bizaren razkorak v percepciji publike, ce je na tnalu fdvjevsko bluzenje o prihodnosti ali pa na drugi strani tehnicne resitve realnih "problemov"...

tak da moja pozicija ostaja, goni bicikl dok lahko, ostalo pa ze bo... :-)))

LpA