Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.208
Zadnja sprememba: crt 12.08.2016 22:49
[Klepec]
> ne mores pobegniti iz deflacije v inflacijo samo s tiskanjem, ce se tisti denar potem dolgocasi. ravno v tem je stos. predstavljaj si inflacijo kot navor. navor je sila krat rocica. tiskanje je sila. ki pa nic ne naredi, ker ji manjka rocica - hitrost obracanja denarja. in ta je skozi vsa ta leta divjega tiskanja s strani najvecjih centralnih bank zelo komatozna.

P=MV/Y, V je pa tako nizek, da je tudi P nizek. Ko sem to že enkrat napisal na tem forumu, so me takoj potolkli, da to ni res :-)
ne vem, kdaj in koga se ti je to zgodilo, ampak hitrost je absolutno kljucni faktor v tej celi zgodbi.
No, na hitrosti denarja bi se poznalo že, če bi populacija prihodke zapravljala, namesto da jih tlači v depozite.
tako.
In sem še vedno mnenja, da to centralnim bankam ni všeč in jim čisto ustreza, da se del pritiska prenese še na bančne komitente.
vsekakor. zato pa je pocasi (dovolj pocasi, da deluje za kuhanje zabe) vedno bolj aktualna stvar zgolj-elektronski denar, da ni vec izhoda "ce je om negativna, bom dal pa v stumf". da celotna masa denarja ali cela tista, ki jo je dovolj prirocno uporabljati,denar postane "use it or lose it". eni fantje bodo frajerji in furali na primer zlatnike, ampak ne vecina populacije, zanjo bo vedno smer inercije tisto, kar je dovolj komot, to je clovesko. (analogija - pomisli, kaj vse o sebi in od sebe ljudje dajejo v oblake in pretakajo skozi telefone. zraven potem jamrajo o zasebnosti, ampak je prevec komot, da bi spremenili ravnanje.)
Tiste kolumne sem bral in se z njimi strinjal. In so vsekakor še vedno aktualne. Vmes je samo slon zrasel, pumpa za balon je pa desetkrat močnejša.
ja. ampak v bistvu je se vedno ista zdaj ze kar stara zgodba. slow-motion trainwreck. eden od razlogov, da se mi ne da vec pisati :) samo simptomi, pojavne oblike se spreminjajo in vsake tolko prebijajo predstave o tem, kaj da je normalno, in potem je malo spetira ob vsakem takem premiku, ampak kot receno... iste tirnice.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2611805

Strani: 1

anon-54454 sporočil: 4.098
Bolj kot hirost tiskanja denarja ima na hitrost kroženja vpliv njegov nakupni potencial. Koliko bruto kupi moj neto. Če moja inzenirska neto placa ne kupi bruto ure handymana, si bom zarnice v stanovanju pac menjaval sam, tudi ce mi das kredit z negativno om. Od tod tudi trazlika med eu in usa v consumer spending vsem helikopterjem navkljub (pa ne spominjam se tvojega clanka na to temo). Do investicijskega denarja pa si v slo itak ceneje prisel pred helikopterskim denarjem.

Strani: 1