Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
[praksa]
Pred dnevi sem bil operiran v KC LJ. Dva dni po operaciji sem zaprosil za novo/svežo brisačo, odgovor sestre je bil: bom pogledala če jo imamo, "Periteks" nam dobavlja vedno premalo perila...

V zdravstvu ne bo nikoli toliko denarja, kolikor bi ga potrebovali. Beremo, da primanjkuje denarja za nova zdravila med njimi tudi za hepatitis C. Torej, primanjkuje denarja za zdravljenje že bolnih ljudi, torej za ljudi, ki bodo brez zdravljenja umrli. Sprašujemo se, zakaj se naše zdravstvo na splošno najraje ukvarja z zdravimi ljudmi in zanemarja bolne, ki umirajo v vrstah. Zakaj ne odpravimo preventivne preglede zdravih ljudi velikokrat brezpotrebnih, ki vplivajo na daljšanje čakalnih vrst? Koliko bolnih ljudi čaka v vrstah na diagnostiko, ki bo omogočila nadaljnje zdravljenje, v tem času pa se popolnoma zdravi ljudje »sončijo« na dragih diagnostičnih aparatih? Glede na nekaj stotisoč v vrsti na smrt čakajočih bolnikov bi morali takoj prepovedati prav vse preventivne zdravniške preglede in vse kapacitete uporabiti za reševanje že bolnih, ne pa zapravljati denar in čas na zdrave ljudi. Če je zdravstvenega denarja premalo, naj ga bo manj za zdrave. Da zdrav človek hodi k zdravnikom oz. ga zdravniki na državne stroške kličejo na preventiven pregled ob toliki množici bolnih, ki čakajo na pregled ali ne dobijo nujnih zdravil, je bolano.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2608782

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[FIN-311684]
V zdravstvu ne bo nikoli toliko denarja, kolikor bi ga potrebovali. Beremo, da primanjkuje denarja za nova zdravila med njimi tudi za hepatitis C. Torej,
Razsvetli me, sem mislil da je hepatitis C neozdravljiv?
primanjkuje denarja za zdravljenje že bolnih ljudi, torej za ljudi, ki bodo brez zdravljenja umrli. Sprašujemo se, zakaj se naše zdravstvo na splošno najraje ukvarja z zdravimi ljudmi in zanemarja bolne, ki umirajo v vrstah. Zakaj ne odpravimo preventivne preglede zdravih ljudi velikokrat brezpotrebnih, ki vplivajo na daljšanje čakalnih vrst?
Zato, ker izboljsujejo zdravstveno statistiko, in to delajo vsi zdravstveni sistemi po svetu. Bolniku ali svojcem se zdi to seveda absurdno (tudi meni), ker ce si bolan ti en drek pomaga novica, da se je obolevnost zmanjsala za 5% zaradi preventivnih pregledov. Imas prav, da je res stvar diskusije, za kaj bi moral iti denar zavarovancev, in ali ni malo prevec denarja namenjenega raznim brosuram in preventivnim akcijam, namesto bolanim ljudem.
Koliko bolnih ljudi čaka v vrstah na diagnostiko, ki bo omogočila nadaljnje zdravljenje, v tem času pa se popolnoma zdravi ljudje »sončijo« na dragih diagnostičnih aparatih? Glede na nekaj stotisoč v vrsti na smrt čakajočih bolnikov bi morali takoj prepovedati prav vse preventivne zdravniške preglede in vse kapacitete uporabiti za reševanje že bolnih, ne pa zapravljati denar in čas na zdrave ljudi. Če je zdravstvenega denarja premalo, naj ga bo manj za zdrave. Da zdrav človek hodi k zdravnikom oz. ga zdravniki na državne stroške kličejo na preventiven pregled ob toliki množici bolnih, ki čakajo na pregled ali ne dobijo nujnih zdravil, je bolano.
Kot pravim, to izboljsa statistiko. Zal je statistika najvecji sovraznik zares bolanega cloveka.

Strani: 1