Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek SPREMEMBA - odslej 5 člankov brezplačnih

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
[Glavni forum] Tema: SPREMEMBA - odslej 5 člankov brezplačnih
[#2605842] 05.07.16 10:02 · odgovor na: Gustl (#2605574)
Odgovori   +    3
[Gustl]
> [NemirniTujec]
> Aha. Pri tebi gre tudi za to, da bo pet jeznih zastonjkarjev med seboj mesalo drek, in bo ta smrdel tudi ce nic ne reces v bran dejstev.
>
> Medtem pri sebi kot forumasu opazam, da je tudi forum zelo 1:1. Nikogar razen respondenta zares ne zanima, ali imam prav jaz ali on. In kadar je respondent norc, je bolje ignorirat kot razlagat. Hvala za to funkcijo :-)

V veliki vecini tem je tako, da je tudi meni vseeno, kaj si misli tisti 1 ali 100 drugih, ki to berejo.

V tej konkretni temi pa se mi zdi pomembno in potrebno razjasniti situacijo. Zato tudi nisem samo povedal "nizamo zetone", ampak sem poizkusil orisati situacijo.

Morda se motim, morda je bralcem vseeno, kaksni so razlogi zadaj pri odločitvah. Verjetno vecini je, zanima jih, koliko je zastonj, ostalo ne. Ampak ta vecina pa itak mene ne zanima z vidika narocnin, ker vem, da jih nikoli ne bom preprical (ne zaradi njih, ampak ker pac peodukt ne ustreza njim).

Za tisti del, ki je potencialno zanimiv za postat narocnik, pa se mi zdi pomembno, da objasnimo situacijo.

Bilo bi lazje, ce bi bil trg digitalnih narocnin bolj razvit. Pa imamo Finance, kot receno, 4x vec digital narocnikov kot vsi ostali slovenski dnevniki...skupaj.

P.S. ko smo ze pri trgu pri nas, se ta vaska posebnost. Res tezko je to prodajat na trgu, kjer je placevanje s karticami na netu bav-bav. Samo 10% digitalnih narocnin prodamo s placilom prek kartice/PayPal. Se dodatnih 10% je na Moneto, ostalo "racun po posti".
Si ne morem kaj...moje skromno mnenje, da se kot mnogi digital masterji vseh sort preveč ukvarjate s formo in premalo z vsebino. Mene en drek briga na kakšen način plačujem, važno je kaj za to plačilo dobim. Če hočete postati časopis z resnejšimi finančnimi in ekonomski temami (za nišno populacijo naročnikov), potem morate nujno delati na višji kvaliteti člankov. Ta je žal prenizka, še lektorsko nedodelana, to vam ljudje na forumu trobijo že ves čas. Če hočete postati rumeno-zelena solata za širše mase in forumska izdivjalnica, (kar je tudi možna strategija), pa morate nujno znižat ceno (tako za enih 5 krat po mojem mnenju). Lahko pa razmislite tudi o dveh tipih naročnin. Ena višja za kvalitetnejše članke in ena osnovna za solato... Namreč 30 EUR na mesec, za to kar ponujate, je odločno preveč. V SLO ni šanse, da boste na ta način naredili preboj v številu naročnin. Takšno je moje mnenje, pa brez zamere, lahko da se motim .