Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
[MarijanMacek]
Ker imam v familiji učiteljico, ne opažam, da bi imela neko silno (recimo 60% večjo plačo) kot jo zasluži povprečnež v gospodarstvu (nekaj pod 1000€)


...Sam sem javni uslužbenec, ki sicer v službi po tvojem nič ne dela, trenutno imam pavzo, in nimam časa dnevno ure viseti na forumih, kakor to počneš zagnani "gospodarstvenik". Bi bil prav vesel, če bi jih objavil, da mi prihraniš čas. Samo ne nakladat v tri dni, kot dnevno počneš.
Vse je začelo s premiersko Pahorjevo izjavo, da bi v državni upravi delo lahko prav tako dobro opravljali s pol manj zaposlenimi...pa se ni zgodilo nič, razen, da jih danes v upravi veliko več. Torej, po premierju Pahorju (ne po meni podjetniku, gospodarstveniku), je nedvoumno preveč zaposlenih in je prevelika masa denarja za plače javnih uslužbencev, ki bi posamezno zaslužili boljše plače. O masi plač govorimo, ne pa o posamezni plači. Pri svojem delu sodelujem z veliko katastrofalno slabo plačanih državnih uradnikov, tako da se tudi midva skupaj lahko čudiva povprečni bruto plači v javnem sektorju v višini 1900 evrov. V javnem sektorju je preveč ljudi, preveč je agencij, preveč je osnovnih šol z enim učiteljem na devet učencev, preveč je občin...in očitno so nekateri plačani katastrofalno slabo, drugi pa dvignejo povprečje. Za konec, lansko leto smo dobro poslovali, mogoče tudi zaradi pisanja komentarjev v Financah. Poskusi tudi ti z več komentarji. Spim okoli 6 ur, sem gospodar svojega časa in lahko komentarje pišem kadarkoli in kjerkoli tudi doma, na vikendu ali v tujini ali na dopustu.