Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
[MarijanMacek]
> [FIN-311684]
> ...Ker nam je leta 2008 Virant »podaril« plačno alkimijo ocenjujemo, da so danes plače v izobraževanju za 60%, plače v zdravstvu pa za 50% višje kot plače v zasebnem sektorju..



Po podatkih SURS-a so bile povprečne plače decembra 2015 naslednje

-javni sektor, 1197,92
-od tega sektor država, 1192,74
-zasebni sektor (gospodarstvo po tvoje), 952,47

Tudi indeksi rasti so se gibali dokaj usklajeno, še zlasti če se ne pozabi dejstva, da so plače v javnem sektorju bile zamrznjene kar nekaj časa.

-javni sektor I-XII 2015/2014 100,8
-od tega sektor država 100,6
-zasebni sektor 100,3

Torej prosim lepo nehaj nakladati s številkami...
Hvala za podatke, ki bodo popolni, če jih dopolniš s plačami v izobraževanju in zdravstvu. Pod »zasebni sektor« mislim na podjetja v zasebni domači in tuji lasti, ne pa na telekome, petrole, elektre, državne banke, železnice, dars..torej podjetja v katerih se kadruje po kriteriju »Cerar dobi tri, Erjavec in Židan po enega«.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2599015

Strani: 1

anon-178149 sporočil: 4.311
Ker imam v familiji učiteljico, ne opažam, da bi imela neko silno (recimo 60% večjo plačo) kot jo zasluži povprečnež v gospodarstvu (nekaj pod 1000€)

Podobno sem seznanjen z razmerami v zdravstvu, do pred nekaj let, ko je šla žena v penzijon je bičla njena redna plača VMS bliže povprečju v RS kot 60% nad njim. Seveda je pa z nadurami, tudi 100/mesec kar precej dodatno zaslužila. Toda primerjamo povprečno palčo za reden delovni čas.

Številke po panogah si pa najdi sam. Sam sem javni uslužbenec, ki sicer v službi po tvojem nič ne dela, trenutno imam pavzo, in nimam časa dnevno ure viseti na forumih, kakor to počneš zagnani "gospodarstvenik". Bi bil prav vesel, če bi jih objavil, da mi prihraniš čas. Samo ne nakladat v tri dni, kot dnevno počneš.

Strani: 1